Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Na zdjęciu Michał Jasiński organizator MotoOrkiesty w Toruniu oraz kierownik Motoareny, Marian Filipiak Na zdjęciu Michał Jasiński organizator MotoOrkiesty w Toruniu oraz kierownik Motoareny, Marian Filipiak fot. Mateusz Patalon
sobota, 09 styczeń 2016 21:38

Oktanowe orkiestry grają z WOŚP

Oto nasz krótki przewodnik po wydarzeniach motoryzacyjnych towarzyszących 24.finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Moto Orkiestra Świątecznej Pomocy, Warszawa 
Na terenie Autodromu-Bemowo odbędą się m.in. licytacje przejazdów ze znanymi kierowcami z rajdów samochodowych, wyścigów górskich oraz driftu, a także licytacje gadżetów od największych gwiazd sportu samochodowego oraz od sponsorów i partnerów.

Imprezie będzie towarzyszyła wystawa pojazdów zabytkowych, rajdowych, wyścigowych, driftowych oraz motocykli.Podczas warszawskiej imprezy spotkacie m.in. Wojtka Chuchałę, rajdowego mistrza Polski 2014

10 stycznia 2016, godz. 11:00-16:00, Autodrom Bemowo
Więcej informacji znajdziecie na www.motoorkiestra.pl

MotoOrkiestra, Toruń
Sportowe maszyny driftowe, rallycrossowe i rajdowe, spotkania z żużlowcami, licytacje, wystawy i przejażdżki wyjątkowymi autami - to wszystko już czekać będzie na uczestników jubileuszowej, piątej edycji toruńskiej MotoOrkiestry. 

Tegoroczny finał MotoOrkiestry zagości na najnowocześniejszym stadionie żużlowym, na Motoarenie. To niepisane toruńskie centrum sportów motorowych, które otacza się torami do rallycrossu, motocrossu, kartingu czy wyścigów motocyklowych. Swoje prawe fotele udostępnią mistrzowie kierownicy znani z rallycrossowych torów oraz driftowych łuków. Udziału w toruńskiej MotoOrkiestrze nie mógł sobie odmówić choćby Robert Czarnecki, w sezonie 2015 uczestnik Rallycrossowych Mistrzostwach Świata! Jego potężny Lancer będzie dostępny w niedzielę dla wybranych, którzy do orkiestrowej puszki wrzucą najwięcej pieniążków. Warszawski kierowca przywiezie do piernikowego miasta także swoją drugą broń - rallycrossowe BMW E30 M3. I tu mamy dla was nie lada gratkę - pod orkiestrowy młotek pójdzie przejażdżka za kierownicą tej sportowej maszyny.

Hałasu narobią także drifterzy, z Arkiem Hincem. Pojedynki w parach, jazdy ?bokiem do przodu? po asfaltowych patelniach Motoareny z pewnością zamrożą krew w żyłach nawet najtwardszym fanom tego sportu. 

10 stycznia 2016, Motoarena, godz. 10:00-16:00
www.motoorkiestra-torun.pl

MotoOrkiestra, Kraków
Jak co roku, dla fanów motoryzacji liczne atrakcje: pokazy zabytkowych samochodów, pokazy motocykli, pokazy samochodów rajdowych, pokazy driftu samochodowego, przejazdy z drifterami, przejazdy quadami, spotkania z gwiazdami świata rajdów, koncerty, licytacje gadżetów, atrakcje dla najmłodszych.

Krakowscy drifterzy ( Drift Paradise, Solaris Drift, IK motorsport Team, High RPM, BTR Rally Team Kraków) jednoczą swoje siły i wspólnie organizują pokaz driftu, podczas którego będzie można przejechać się z drifterami na fotelu pasażera i zobaczyć jak ten sport wygląda z perspektywy kierowcy. 

Również Automobilklub Śląski Koło w Krakowie przygotował wiele atrakcji ze świata rajdów samochodowych, będą załogi rajdowe i znane nazwiska w świecie rajdów samochodowych. Z nimi będzie również można wylicytować przejażdżki.

MSM Małopolska umożliwi sprawdzenie się w próbie Stewarda (jazda z piłeczką na masce), oraz w aucie na trolleyach. Będzie również możliwość "sprawdzenia się" w jeździe, w stanie symulowanej nietrzeźwości.

Środowisko kierowców quadów przygotowało wiele atrakcji, z przejażdżkami i pokazami jazdy włącznie. Zobaczymy quady z Quadowa Grupa Południe oraz zaprzyjaźnionych z nią organizacji. Oprócz quadów będą również auta terenowe. Do licytacji będą również gadżety od Rafała Sonika.

10 stycznia 2016,  Centrum Handlowe M1, al. Pokoju 67, godz. 11:00-19:00 

MotoOrkiestra Włocławek 2016
Automobilklub Włocławski będzie czynnie wspierał Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Od tego finału organizatorzy postanowili zmienić nazwę naszej imprezy z "Przejedź się z mistrzem" na bardziej kojarzącą się z WOŚP, czyli MotoOrkiestra Włocławek 2016.
Za kierownicą zobaczycie m.in.   Jakuba "Smuszka" Smuszkiewicz Drift, zawodnika driftingowej Ligi Drift Open oraz serii Driftingowy Puchar Bałtyku. Vice Mistrza Polski w Grand Prix Polski na 1/4 mili. Mateusza Michalaka. Będą też ciekowstki. Podczas finału MotoOrkiestry będzie można zobaczyć niesamowitą Chevrolet Corvette z 1958.

10 stycznia 2016, Hala Mistrzów ul. Fryderyka Chopina 8, godz. 10:00-15:00

IX SuperOes WOŚP Nowy Świat 2016, Rzeszów
Automobilklub Rzeszowski zaprasza wszystkich sympatyków sportów motorowych do wzięcia udziału w imprezie zorganizowanej na rzecz Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na dolnym parkingu Galerii Nowy Świat odbędzie się impreza motoryzacyjna w konkursowej jeździe samochodem. Start Imprezy przewidziany jest na godzinę 9:00, uczestnicy trzykrotnie przejadą trasę wyznaczoną przez organizatora, najlepsi zostaną nagrodzenie okazjonalnymi pamiątkami.

W imprezie wystartować może każdy, potrzebne są jedynie: prawo jazdy, kask oraz samochód z ważnym badaniem technicznym i opłaconym ubezpieczeniem OC, NW. Zgłoszenia w dniu imprezy od godziny 8:00 w Galerii Nowy Świat przy ul. Krakowskiej 20. Dodatkową atrakcją imprezy będzie prezentacja bolidów wyścigowych, tj.: Formuła Student Politechniki Rzeszowskiej oraz Formuła Estonia 21 należąca do Pawła Hoffmana.

Galeria Nowy Świat, Rzeszów, godz. 9:00
Więcej informacji: www.automobilrzesz.pl

Motoorkiestra WOŚP 2016, 126 Podkarpacie
Nie trudno się domyśleć na Podkarpaci podczas finału rządzić będą niezapomniane Fiaty 126. Fani maluchów przejadą w paradzie i będą zdobić rzeszowski rynek. Jak dołączyć do wydarzenia? Zbiórka zaplanowana jest na godzinę 9:00, po czym uczestnicy wyruszą na wcześniej zaplanowaną trasę. Po tym samochody wjeżdżają na Rynek, gdzie mogą stać do godz. 16:00 

10 stycznia 2016, godz: 9:00 Akademiki Politechniki Rzeszowskiej

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.