Oceń ten artykuł
(3 głosów)
poniedziałek, 04 kwiecień 2016 12:17

Motor Show pobił zeszłoroczny rekord frenwencji!

Wczoraj zakończyło się Motor Show 2016. Znowu mamy rekord odwiedzających! W tym roku hale MTP gościły 133 108 odwiedzających!

 

W dniach od 31 marca do 3 kwietnia 2016 w ramach poznańskich spotkań z motoryzacją swoje ekspozycje zaprezentowało ponad 140 wystawców z Polski
i zagranicy. Cztery targowe dni tętniły życiem, a 10 targowych hal zwiedziły tłumy pasjonatów mechanicznych koni. Były pojazdy obok których nie można było przejść obojętnie, takie, które zapierały dech i takie, na których widok miękły kolana. Podczas Poznań Motor Show 2016 prezentowane były pojazdy z niemal wszystkich segmentów – małe miejskie modele samochodów, limuzyny, SUV-y, samochody ciężarowe, kampery, motocykle, skutery i quady. Każdy z nich przykuwał uwagę i każdy z nich znajdował swoich zwolenników.

MOTOR SHOW 2016 w liczbach
10 pawilonów oraz teren zewnętrzny
1 europejska premiera, pierwsza w nowożytnej historii targów Motor Show
2 auta koncepcyjne
blisko 70 motoryzacyjnych nowości
133 108 osób odwiedziło targi

Salon Samochodowy. Jak zwykle niezawodny, i w tym roku cieszył się największym powodzeniem wśród zwiedzających. Nic dziwnego. Zebrani wystawcy, liderzy motoryzacyjnych światowych marek, zaprezentowali kilkadziesiąt samochodowych polskich premier oraz jedną historyczną w tradycji targów Motor Show europejską premierę Hyundai Elantra. Nie Frankfurt, nie Genewę, a Poznań japoński producent samochodów wybrał na miejsce swojej premiery, co tylko potwierdza znaczenie Poznań Motor Show na światowej mapie targów motoryzacyjnych. Dzięki wielości wydarzeń, spotkań i pokazów, które zorganizowane zostały przy ścisłej współpracy z wystawcami odwiedzający długo będą wspominać chwile spędzone na targach. Na uwagę zasługuje również fakt, że do grona wystawców Motor Show powróciły takie marki jak: MINI, Honda, Ferrari, Infiniti czy Volvo.
Dedykowany miłośnikom pojazdów dwukołowych i quadów Salon motocyklowy skupił znamienitych producentów i ich przedstawicieli, którzy przygotowali wielce emocjonujące, pełne nowości ekspozycje. Liczne premiery, nowości z zakresu odzieży, części i akcesoriów. Wiele premier, niesamowite pokazy stuntu motocyklowego i quadowego, połączonego z driftem w wykonaniu najlepszych europejskich zawodników przyciągały tłumy. Dla osób pragnących podziwiać wyjątkowe, niecodzienne motocykle, dedykowaliśmy Mistrzostwa Polski Custom Festival.
Dużym powodzeniem cieszył się także Salon karawaningowy, który z edycji na edycję rozrasta się i przyciąga coraz większą liczbę uczestników. Dla tych, dla których samochód kampingowy jest idealnym rozwiązaniem na podróże i sposobem na spędzenie wolnego czasu, targi Motor Show i ta część ekspozycji były idealnym miejscem, by zaznajomić się z pełną ofertą dedykowaną pasjonatom zwiedzania świata bez zmartwień, którzy nade wszystko cenią sobie niezależność.


Niewątpliwie targi Motor Show były doskonałą okazją dotarcia do szerokiego grona publiczności, wymianą cennych doświadczeń i nawiązania kontaktów biznesowych. Pasjonaci motoryzacji mogą być usatysfakcjonowani wielością premier i wydarzeń, które czekały w niemal każdym zakątku terenów MTP.
Oldsmobile Expo – zapraszamy w październiku!

Targi zapraszają już dziś na sentymentalną podróż do przeszłości, do czasów, w których słowo „piękno” zawsze kojarzone było
z motoryzacją. W dniach 22-23 października Oldsmobile Expo odsłoni przed Wami legendy światowej i rodzimej produkcji. Zobaczcie modele, na których widok mocniej zabije serce, zadrżą ręce, a w oku zakręci się łezka… Pokażcie swoim dzieciom jak wyglądały Wasze marzenia… Kto wie, może jedno z nich zabierzecie do domu?
Kolejna olejną edycja Motor Show odbędzie się w dniach 6-9 kwietnia 2017 roku!

Więcej w tej kategorii: « MTP jeszcze jedzie!

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.