Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Na zdjęciu Magda Piasecka oraz uczestniczki najbliższych Spotkań z Pasją, kolejno: Klaudia Podkalicka (fot. Michał Żbikowski), Karolina Pilarczyk i Małgorzata Rdest Na zdjęciu Magda Piasecka oraz uczestniczki najbliższych Spotkań z Pasją, kolejno: Klaudia Podkalicka (fot. Michał Żbikowski), Karolina Pilarczyk i Małgorzata Rdest
poniedziałek, 04 listopad 2013 18:52

O wyścigach z nutką adrenaliny i kobiecym pazurkiem

Rozmawiamy z
Magdaleną Piasecką

Pomysłodawczynią i organizatorką  „Spotkań z pasją”, szefową fundacji „Smakuj życie”,  pilotem szybowca, aktywną pasjonatką tańca, szczególnie salsy.

To już trzecia edycja „Spotkań z Pasją”, a zarazem druga z akcentem motoryzacyjnym. Czy to motoryzacja cieszy się tak dużą popularnością, czy to dyscyplina która po prostu obfituje w kobiece talenty? 

- Jedno i drugie. Mam wrażenie, że coraz częściej w naturze występuje połączenie kobiecości ze sporym zapotrzebowaniem na adrenalinę. To powoduje, że ilość kobiet odnoszących sukcesy w motoryzacji jest imponująca. Widzę też ogromne zainteresowanie tego typu sportem wśród uczestników Spotkań z Pasją, dlatego jestem przekonana, że do motoryzacji będziemy wracać często. Dodatkowo, wśród szerokiej tematyki projektu, to właśnie motoryzacja spotkała się z szybkim odzewem i zainteresowaniem również międzynarodowych osobowości i organizacji takich jak Michele Mouton, która jest Przewodniczącą Komisji Kobiecych Sportów Motorowych z ramienia FIA. 

A w listopadzie spotkanie z kobietami, o których ostatnio głośno. Oczywiście dzięki ich osiągnięciom.

- Tak, zaprosiłam trzy absolutnie wyjątkowe kobiety, z których każda może się pochwalić rewelacyjnymi osiągnięciami i jestem przekonana, że będzie o czym rozmawiać. Za każdą z nich stoją sukcesy, ale jednocześnie każda ma w sobie coś, co potrafi w niewiarygodny sposób zarażać miłością do tego, co robią. Wszystkie są dla mnie uosobieniem prawdziwego pasjonata, czyli osoby, która jest w stanie ogłosić całemu światu, że ma marzenie i że nie zawaha się go zrealizować. Zresztą z pasją jest jak z miłością, jak Cię trafi strzała Amora, to nie ma zmiłuj. Tak się składa, że ta strzała często jest słowem wypowiedzianym przez autorytet we właściwym momencie. A potem, jak to mówią... "do zakochania jeden krok" :) Przekonamy się ilu pasjonatów motoryzacji przybędzie po tym spotkaniu.

Osiągnięcia są dla Ciebie jednym z kryterium wyboru kandydatek?

- Zdecydowanie nie. W tym projekcie są także kobiety, które wręcz nie czują w sobie potrzeby rywalizacji, natomiast to, co robią jest dla nich źródłem życiowej satysfakcji. Kryterium wyboru jest zatem pasja i błysk w oku. Tak się składa, że bardzo często sukcesy idą z nimi w parze, co oczywiście jest powodem do dumy i doskonałym tematem do rozmowy. Pamiętam, kiedy poznałam osobiście Karolinę Pilarczyk. Już po minucie rozmowy wiedziałam, że ta kobieta ma w sobie to "coś". Po godzinie miałam wrażenie, jakbyśmy znały się od lat... Tak już jest z pasjonatami. 

Jak reagują prelegentki na zaproszenie? Chętnie dzielą się swoją pasją?

- Zazwyczaj bardzo pozytywnie. Kiedyś spotkałam się z opinią, że osoby, które osiągnęły wiele, niechętnie dzielą się swoją wiedzą, chodzą z nosem zadartym do góry i swoje doświadczenie zachowują tylko dla siebie. A ponieważ jestem dociekliwa, to postanowiłam to sprawdzić. Okazało się, że prawda leży zupełnie gdzie indziej. Moja osobista obserwacja jest taka, że w parze w osiągnięciami idzie pokora oraz, że im więcej sukcesów ma dana osoba na swoim koncie, tych chętniej dzieli się swoją wiedzą. Właśnie takie osoby spotkacie na Spotkaniach z Pasją. 

A widownia? Dostajesz wiadomości od dziewczyn, które w jakimś sensie się zainspirowały, zmieniły coś w swoim życiu?

- Jak najbardziej! I to właśnie jest największą motywacją do kolejnych spotkań. Dostaję wiadomości od tych, którzy po takim spotkaniu z osobą, którą podziwiają, postanowili "zmodernizować swoje życie", albo przekonali się, że ich pasje wcale nie są takie nierealne, jak sobie wyobrażali. Ale chyba największą frajdę sprawiają mi wiadomości od tych, którzy na kilka miesięcy po spotkaniu piszą, że właśnie skończyli kurs prawa jazdy na motocykle, albo zrobili podstawowe szkolenie szybowcowe :) I co ciekawe, piszą nie tylko kobiety, a zatem okazuje się, że kobiece historie inspirują również męskie grono :)

A w Twoim życiu się coś zmieniło? Przy okazji pierwszych spotkań śmiałam się, że może wsiądziesz na motocykl. Nie chwaliłaś się, więc pewnie tak daleko się nie posunęłaś? ;)

- Spędziłam w tym roku mnóstwo czasu nad projektem, przez co nie wszystkie marzenia udało się zrealizować. Ale z drugiej strony zrealizowałam te, zupełnie nieplanowane, jak lot szybowcem na akrobacje z Małgosią Margańską, bohaterką projektu, która była Mistrzynią Świata w Akrobacjach Szybowcowych. Do tego kilka innych podniebnych marzeń równie wielkiego kalibru się ziściło. Motoryzacja też jest kusząca i zawsze powtarzam, że nigdy nie wiadomo co jeszcze mi przyjdzie do głowy w trakcie tego projektu :)

Poza nazwiskami bohaterek III Spotkań z Pasją, zdradzisz jakieś szczegóły? Spotkanie odbywa się na torze co mogłoby sugerować próbkę możliwości dziewczyn…

- Oczywiście! Spotkania z Pasją mają prowokować do próbowania własnych sił w różnych dyscyplinach, bo tylko szukając można znaleźć swoją pasję. Właśnie dlatego na każdym spotkaniu znajdziecie 3 elementy: inspirację i motywację dzięki niezwykłym osobowościom i ich opowieściom o drodze do sukcesu, a wszystko w miejscu przyjaznym pasjom, w którym dana pasja ma szanse się zrealizować i w którym dostaniecie wszelkie praktyczne informacje, których potrzebujecie. Ale najważniejszy jest dla mnie ten ostatni element, czyli dreszczyk sportowych emocji dzięki pokazom sportowym albo sportowej rywalizacji. Tym razem, uczestnicy dostaną możliwość uczestnictwa w wyścigach na gokartach razem z bohaterkami spotkania. 

Kogo zapraszamy?

Absolutnie wszystkich! Spotkania z Pasją to miejsce dla tych, którzy pasje mają i dla tych, którzy ich poszukują, niezależnie od wieku, płci i zawartości portfela. To miejsce dla ciekawskich i dla tych, którzy mają ochotę w sukcesach bohaterek projektu poszukać recepty na własny sukces. Wszyscy są mile widziani!

A życzyć powodzenia, czy raczej udanej imprezy w doborowym towarzystwie?

- Najlepiej jednego i drugiego :)

Rozm. Żaneta Lipińska-Patalon

III „Spotkania z pasją”: Wyścigi z nutką adrenaliny i kobiecym pazurkiem 
17 listopada 2013, godz. 14.00
Tor Kartingowy Pole Position, Janki (Warszawa), ul. Graniczna 15 
800 m od Centrum Handlowego Janki – mapa dojazdu: http://pole-position.pl/janki/kontakt 

Bohaterki:  
Małgorzat Rdest – Mistrzyni Międzynarodowych Kartingowych Mistrzostw Polski 2011, i jedyna kobieta w Formule 4 
Klaudia Podkalicka – kierowca zakochany w rajdach typu cross country i nie tylko, najszybsza kobieta w Kia Picanto Cup 
Karolina Pilarczyk – vice Mistrzyni Europy w jeździe bokiem, czyli drifcie; jedyna polska licencjonowana zawodniczka biorąca czynny udział w zawodach driftowych w Polsce i w Europie

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.