Oceń ten artykuł
(4 głosów)
wtorek, 21 marzec 2017 20:10

Dziewczyny na tory! Zapraszamy do udziału w międzynarodowej rywalizacji

Slovakiaring, Brno a może Pannoniaring? Koleżanki zza naszej zachodniej granicy organizują cykl zawodów skierowany tylko do kobiet. Nie musisz być doświadczoną zawodniczką! Wystarczą chęci i motocykl przygotowany do jazdy torowej. Instruktorzy poprowadzą Cię w świat jazdy torowej.

 

Heike Findeisen i Sandra Albrecht, motocyklistki z Niemiec organizują cykl zawodów skierowanych tylko i wyłącznie do płci pięknej.  Pierwsze Speedladies-CUP odbyło się w  2013 roku i startowało w nim pięć zawodniczek. Oczywiście z roku na rok niebojących się prędkości pań przybywało, na ten rok, podobnie jak w ostatnich latach, zapowiada się około 30 dziewczyn.- W tym sezonie zaplanowałyśmy pięć wyścigów, które rozegrają się na pięciu różnych torach wyścigowych- mówi Heike Findeisen. - Sezon rozpoczyna się w Pannoniaring  na Węgrzech, potem Rijeka w Chorwacji, Most i Brno w Czechach, a finałowa runda odbędzie się na Slovakiaring w Słowacji.

Jest prędkość, jest fun

Jak zapewniają dziewczyny ze Speed Ladies-Cup nie ma znaczenia czy jesteś doświadczoną riderką, czy dopiero stawiasz pierwsze kroki na torze, kobiece spotkania to odpowiednie miejsce na trening.  W międzynarodowym gronie koleżanek na motocyklach wejdziesz w arkana tej dyscypliny. Organizator zawodów WSB-Sport oddaje do dyspozycji instruktorów, którzy zaprezentują właściwą pozycję na motocyklu i pokaże prawidłową nitkę toru. – Nasze spotkania na torze różnią się nieco od tych w męskim gronie. Przede wszystkim chcemy się fajnie bawić i spędzać czas, nie nastawiamy się na wygrywanie, a zwiększanie swoich umiejętności. Chcemy uczyć się, podnosić umiejętności, mobilizować się wzajemnie do jeszcze lepszych osiągów. Każda dziewczyna jest mile widziana- podkreślają organizatorki imprezy.

Światowe towarzystwo

W kobiecych wyścigach brały już udział motocyklistki z dziesięciu krajów Europy oraz ze Stanów Zjednoczonych. W stawce pojawiły się już także Polki. By wziąć udział w tegorocznej edycji wystarczy się zgłosić oraz posiadać sprawny motocykl, przygotowany do jazdy torowej. – Zapraszamy wszystkie dziewczyny z Polski! Jeśli chcecie spróbować swoich sił lub macie już doświadczenie w jeździe torowej i chcecie porywalizować z innymi kobietami, nie może Was zabraknąć w tym sezonie- zaprasza Heike Findeisen.Wszystkie informacje znajdziecie na stronie www.wsb-sport.com

Żaneta Lipińska-Patalon
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Daty Speedladies-CUP
Pannoniaring 28 - 30 kwietnia 2017 
Rijeka 16 - 18 czerwca 2017 
Most 07 - 09 lipca 2017
Brno 28-30 lipca 2017
Slovakiaring 25 - 27 sierpnia 2017 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.