Menu
A+ A A-

Spotkajmy się w Głażewie! Wielki piknik off-roadowy

Fot. Zwykła Dziewczynka Fot. Zwykła Dziewczynka

Cała Polska pit bike'owa tego dnia będzie w jednym miejscu. Tor w Głażewie zaprasza na wielki piknik. To będzie idealne zakończenie wakacji!Wszyscy fani małych dwóch kółek tego dnia spotkają się w nieoficjalnej, polskiej stolicy pit bike! Niecałe trzydzieści kilometrów od Torunia i tyle samo od Bydgoszczy. Zlokalizowany w samym centrum kujawsko-pomorskiego, tor off-roadowy w Głażewie zaprasza wszystkich w sobotę, 26 sierpnia na wielkie świętowanie. - Nasze pikniki to przede wszystkim świetna okazja na bliższe spotkanie z dyscypliną, jaką jest jazda na Pit Bike. W luźnej formule, można przyjrzeć się treningom i samemu spróbować jazdy – zaprasza Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń.

Tego dnia nie zabraknie atrakcji. Będą animacje dla dzieci, sport na świeżym powietrzu, ognisko i wiele konkurencji dla wszystkich pitbikersów. - Między innymi konkurs jazdy na jednym kole, najciekawsze przebranie to zabawa dla kreatywnych, no i gwóźdź programu- bicie rekordu w ilości pit bików na jednym torze. Po podjęciu tej próby, wyruszymy wszyscy na rundę honorową głażewskim torem. To będzie prawdziwe szaleństwo i pierwsze takie przedsięwzięcie w historii pit bike!- zapowiada Mateusz Piontkowski, YCF Polska.

Jedno miejsce, jedna pasja!
Tor Głażewo to miejsce, które łączy pasjonatów. Lokalny tor przygotowany został z myślą o jeździe na mniejszych dwóch kołach i idealnie sprawdza się dla tych pojazdów. Tam rozgrywają się zawody w ramach Bud-Rem-Stal Otwartych Mistrzostw Pit Country woj. kujawsko-pomorskiego i tam rodzą się gwiazdy motorsportu (swoje pierwsze kroki na pit bike stawiał tam, mi.n Daniel Blin, tegoroczny zdobywca Pucharu Europy: FIM Europe Stocksport 300 European Cup). Ale jednocześnie Tor Głażewo to przede wszystkim miejsce, gdzie aktywny czas w duchu motorsportu spędzają całe rodziny. - Bardzo często są to motocyklowe rodziny. Mama i tata przesiadają się z motocykla na pit bika, by wspólnie z dziećmi spędzić ciekawie czas. Oczywiście jest to zupełnie inny wymiar jazdy i wielu dorosłych łapie bakcyla, później startując z naszych zawodach i współzawodnicząc z innymi, mimo że mamy do czynienia z nieco mniejszym sprzętem, na brak emocji nikt nie narzeka. A głównym celem i założeniem jest to, by zarażać dzieci i młodzież pasją do motoryzacji w bezpiecznych warunkach i na motocyklach, które są dostosowane do ich wieku. A zaczynają u nas już trzy, czterolatkowie. Niektórzy nawet z kółkami bocznymi... Przyspieszanie, prawidłowe hamowanie, właściwa pozycja na motocyklu, te rzeczy stają się dla nich naturale w mgnieniu oka. I o to chodzi- podkreśla Dawid Polaszczyk z Pitbike.pl

Jeden pit bike, wiele możliwości
Nie bez znaczenia jest również profesjonalny wymiar działalności na torze. Regularnie odbywają się na nim szkolenia dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Prowadzi je dla MX Otopit Toruń, Marcin Wójcik, kilkukrotny Mistrzem Polski w motocrossie, aktualnie trener tej dyscypliny. -Rodzinna atmosfera, to jest właśnie coś co nakręca cały ten sport motocyklowy. Na torze spotykają się całe rodziny, mieszają się pokolenia, bo ludzi łączy jedna pasja. Dzięki dostępności pit bike'ów oczywiście łatwiej jest zaszczepić to w dzieciach od małego.  Można zacząć zabawę na pit bike i potem przesiąść się na duży motocykl crossowy. Ale można zacząć zabawę na pit bike'u i zostać na pit bike'u. Mamy organizowane profesjonalne zawody, z sędzią, numerami startowymi, z licencjami. To świetna forma krzewienia kultury motoryzacyjnej u dzieci. Dzieci uczą się prawidłowych nawyków- jak się zmienia biegi, jak się dodaje gazu, jak się skręca- tłumaczy Wójcik.

Podczas pikniku 26 sierpnia ze szkolenia z Marcinem Wójcikiem będą mogli skorzystać również pełnoletni amatorzy off-roadu. Start szkolenia o godz. 12:00. Cztery godziny później wystartuje oficjalnie wielki piknik. O 16:30 rozpocznie się wielkie bicie rokordu w ilości pit bike. Jeżeli kochacie dwa koła i myślicie o rozpoczęciu przygody w wersji off-roadowej, nie może Was zabraknąć. Spotkajmy się w Głażewie! Wszystkie informacje: facebook.pl/Otopit


powrót na górę

polecamy

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next
Moto-zakupy w Internecie? Tylko w profesjonalnym sklepie!

Moto-zakupy w Internecie? Tylko w profesjonalnym sklepie!

promocja SL20170927 Gdzie kupować w Internecie? Często zadajemy sobie to pytani...

28-09-2017 10:27 wydarzenia

Ola zaprasza na stunterskie widowisko! [PATRONAT]

Ola zaprasza na stunterskie widowisko! [PATRONAT]

Kolejny raz Polski Związek Stuntu robi dużo zamieszania w strefie sportów motoro...

16-06-2017 11:21 wydarzenia

Praca w Liberator Harley-Davidson

Praca w Liberator Harley-Davidson

Liberator Harley-Davidson poszukuje osoby, która zasili nasze szeregi na stanowi...

12-10-2016 10:42 wydarzenia

 Finał supermoto na bydgoskim Kartodromie

Finał supermoto na bydgoskim Kartodromie

Prędkość, emocje, rywalizacja i adrenalina. W ten weekend fianały rund supermoto...

30-08-2016 20:01 wydarzenia

Moto Safety Day [PATRONAT]

Moto Safety Day [PATRONAT]

Już 20 sierpnia na Autodromie Pomorze 11. edycja wydarzenia. Bezpieczeństwo w ru...

07-08-2016 18:00 wydarzenia

Ponad 200 supersamochodów przyjedzie na Gran Turismo Polonia

Ponad 200 supersamochodów przyjedzie na Gran Turismo Polonia

30 czerwca na terenie Toru Poznań wystartuje 12. edycja jednej z największych im...

27-06-2016 10:08 wydarzenia

Zostań Pit Ladies na torze w Głażewie! [WIDEO]

Zostań Pit Ladies na torze w Głażewie! [WIDEO]

Już w najbliższą niedzielę wielkie ściaganie na torze w Głażewie. Raj dla fanów ...

22-04-2016 18:00 wydarzenia

Moto Expo Warszawa 2016

Moto Expo Warszawa 2016

Już w ten piątek Warszawa otwiera sezon motocyklowy! Zarezerwuj wolny czas w w w...

18-02-2016 20:35 wydarzenia

Cytrynowa Wiosna 4x4

Cytrynowa Wiosna 4x4

Zapraszamy na imprezę dla fanów offroadu. W weekend 18-20 marca będziecie mogli ...

17-02-2016 18:50 wydarzenia

Moto Expo Polska, czyli warszawskie targi motocyklowe

Moto Expo Polska, czyli warszawskie targi motocyklowe

Jeżeli piszemy o tym, że w Warszawie szykują się targi, to znaczy jedno: idzie w...

28-01-2016 21:56 wydarzenia

Oktanowe orkiestry grają z WOŚP

Oktanowe orkiestry grają z WOŚP

Oto nasz krótki przewodnik po wydarzeniach motoryzacyjnych towarzyszących 24.fin...

09-01-2016 21:38 wydarzenia

Motoryzacyjne Mikołajki [LISTA WYDARZEŃ]

Motoryzacyjne Mikołajki [LISTA WYDARZEŃ]

Przed nami weekend Mikołajkowych imprez, sprawdźcie co dzieje się w Waszej ok...

03-12-2015 22:36 wydarzenia