Oceń ten artykuł
(0 głosów)
piątek, 08 marzec 2013 18:49

Na Nordkapp! Złombol 2013 na start!

Choć zawodnicy, tego nietypowego rajdu na starcie spotkają się dopiero 10 sierpnia, przygotowania już trwają.

I nie chodzi tylko o przygotowanie samochodów, choć bez tego się nie obejdzie. Sedno całego przedsięwzięcia to cel charytatywny. Uczestnicy Złombolu  już rozpoczęli poszukiwanie darczyńców, którzy zdecydują się na wsparcie dzieci z domów dziecka. I tu ważna informacja, pieniądze w 100% trafiają na potrzeby dzieci, koszty wyjazdu pokrywają oczywiście sami uczestnicy.

Zaczęło się od samochodów

Idea Złombolu wyszła od posiadaczy klasycznych samochodów. Epika z Katowic spotykała się w gronie moto-maniaków. Pewnego dnia powstał pomysł, by przy okazji posiadania charakterystycznych aut, zwrócić uwagę także na potrzebę pomocy dzieciom. Zorganizowali zbiórkę pieniędzy, a później już się potoczyło. Tegoroczna edycja Złombolu to siódma z kolei.  Za pierwszym razem udało się zebrać czternaście tysięcy złotych, ostatnia edycja to już pieniążki w okolicach trzystu trzydziestu tysięcy. Najbliższy cel: Nordkapp w Norwegii, czyli najdalej na Północ wysunięty punkt Europy.

Pojedź złomem, zostań ziomem!

Rajd ma swoje konkretne zasady. Wystartować mogą w nim tylko i wyłącznie osoby posiadające auta wyprodukowane „za żelazną kurtyną” –Duże Fiaty, Maluchy, Syreny, Polonezy, Zastawy, Łady, Skody- wylicza Andrzej Czeczko, który w rajdzie wystartuje swoim Fiatem 125p już po raz drugi. – W zeszłym roku jechało łącznie ponad dwieście ekip! Warunek wystartowania w „Złombolu” to fakt posiadania samochodu wyprodukowanego przed 1991 rokiem. Jest to charytatywny rajd, którego głównym celem jest zebranie jak największej sumy pieniędzy, która trafi do dzieci z domów dziecka. Póki co akcja pięknie się rozrasta.

Jedną z tegorocznych ekip startujących z Złombolu jest drużyna toruńska: Andrzej, jego dziewczyna Ewelina Kisielewska i wierny, czteronożny kompan, Nera. Przygotowania do wyjazdu już trwają. Możecie je śledzić na profilu 125-pierników na facebooku

Złombol Nordkapp The Arctic Edition 2013,  startuje sierpnia 2013 roku. Uczestnicy z Katowic przez Litwę, Łotwę, Estonię, Finlandię dotrą na Nordkapp w Norwegii. To wszystko w cztery dni, aby pomóc Dzieciom ze śląskich Domów Dziecka. Trzymajcie kciuki, by wszyscy szczęśliwie dojechali i co ważniejsze wrócili! Do tematu wrócimy!

Żaneta Lipińska-Patalon

Media

{tv/Motoryzacja/Zlombol-2013remote}http://www.torun24.tv/Motoryzacja/Zlombol-2013{/tv/Motoryzacja/Zlombol-2013remote}

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.