Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Toruńscy dilerzy, którzy wystawią się na targach "Moto-Tor" Toruńscy dilerzy, którzy wystawią się na targach "Moto-Tor" Marcin Łaukajtys
piątek, 04 październik 2013 15:06

VII odsłona "Moto-Tor"

Już w ten weekend Targi Toruńskie kolejny raz zapraszają pod swój dach. Najbliższa edycja to gratka dla fanów motoryzacji.  Najnowsze modele, akcesoria, eksploatacja i obsługa samochodu. To wszystko podczas siódmej odsłony  targów „Moto-Tor”!

Nawet najbardziej kapryśny klient znajdzie coś dla siebie. A wystawcy będą kusić! Podczas targów prezentowany będzie praktycznie każdy typ samochodu. Coś dla siebie znajdą osoby szukające zarówno ekskluzywnych modeli, jak i zwolennicy ekonomicznych, miejskich aut. 

Nowości na targach

- Pojemność hali targowej jest ograniczona, nie da się zaprezentować wszystkich marek- zaznacza Piotr Kempiński, dyrektor ds. targów. – Staraliśmy się, by na naszych stoiskach nie zabrakło najbardziej prężnych przedstawicieli branży. Duży nacisk położyliśmy tradycyjnie na atrakcyjność względem odwiedzających targi. Praktycznie każdy diler samochodowy będzie prezentował coś z nowości. Będzie też kilka ciekawostek i niespodzianek, ale nie będę zdradzał wszystkiego, zostawmy margines zaskoczenia.  Dodam tylko, że hala będzie wypełniona praktycznie w stu procentach.

Podczas targów zaprezentują się największe toruńskie salony. Nie zabraknie pokazów nowych modeli. Tu –uchylając rąbka tajemnicy- możemy zdradzić, że pojawią się między innymi: Renault Captur, Dacia Logan MCV, Nissany Note i Micra, Škoda: Octavia i Superb 4x4 Ford: Fiesta, Focus i Kuga, Kia pro_cee`d i Carens, Toyoty Rav4, Corolla i Auris, Mazda 6. Poza prezentacją  „świeżynek” nie zabraknie najpopularniejszych aut poszczególnych marek. Poza lokalnymi wystawcami pojawią się także reprezentanci „zza miedzy”. W tym gronie między innymi dwa salony z Bydgoszczy, dzięki którym zobaczymy miedzy innymi  nowe Audi A3 limousine oraz po raz pierwszy w Polsce, koreańskiego  SUVa Model Rodius.

Spotkanie motoryzacyjne dedykowane jest wszystkim fanom motoryzacji i posiadaczom aut, nie trzeba myśleć o zakupie nowego samochodu, by przekroczyć próg targów „Moto-Tor”. Każdy posiadacz samochodu, będzie mógł sprawdzić stan swojego akumulatora. To tuż przed zimą, bardzo ważna kwestia. Podobnie jak odpowiednie zabezpieczanie auta przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, tu przydadzą się profesjonalne kosmetyki samochodowe. Każdy kierowca, który chciałby obniżyć koszty swojego ubezpieczenia, bądź znaleźć korzystniejszy pakiet, będzie miał okazję skonsultować to z przedstawicielami firm ubezpieczeniowych.

Będzie głośno!
Z kolei impreza towarzysząca targom, to nie lada gratka dla każdego fana tuningu - najgłośniejsze auto zlotu, „wyścig basów", strefa tuningu i car audio. Brzmi ciekawie? W Toruniu odbędzie się finał tych zmagań. - Po raz drugi będziemy organizować GND Car Audio- dodaje Paweł Starczewski, komisarz targów. – Tym razem właśnie u nas rozstrzygnięty zostanie ogólnopolski finał, podczas którego wyłoniony zostanie Mistrz Polski 2013. W trzech formułach ścigać będą się najlepsi modyfikatorzy dźwięku w autach. Dzięki temu, każdy odwiedzający nasze targi będzie mógł przyjrzeć się również rozwiązaniom tuningowym i sportowym.

Dla osób lubiących ciekawostki i nowe rozwiązania, również coś się znajdzie. Co? Jeżeli nie znacie jeszcze ekologicznych pojazdów typu quadrocykl z małolitrażowymi silnikami, którymi mogą jeździć od niedawna 14-latkowie, koniecznie musimy się spotkać podczas targów „Moto-Tor”! 

 Żaneta Lipińska-Patalon

Targi motoryzacyjne Moto-Tor
5-6 października, godz. 10.00 - 17.00 , Centrum Targowe „PARK” , ul. Szosa Bydgoska 3, www.targitorunskie.pl
Wstęp: 2/4 zł

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.