Oceń ten artykuł
(12 głosów)
fot. Wizja PS fot. Wizja PS
poniedziałek, 13 lipiec 2015 18:56

Motoserce w Chełmży [PATRONAT]

Motoserce z roku na rok nabiera rozpędu, najlepiej świadczy o tym fakt, że w tym roku organizowana jest już siódma edycja akcji. Ze względu na duże zapotrzebowanie na drogocenny płyn, nie ma możliwości by wydarzenie odbywało się jednego dnia w całym kraju, brakuje sprzętu do obsługi krwiodawców.

Ale to chyba pozytywny wydźwięk całego wydarzenia i można je uznać, jako spory sukces. Kluby motocyklowe zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych (to on jest głównym organizatorem) coraz chętniej swoją działalność związaną z oddawaniem krwi przenoszą na kolejne miasta i miejscowości. Dysponując dodatkowymi terminami, jest to możliwe do wykonania. W tym roku po raz pierwszy motocykliści zdecydowali się na zorganizowanie akcji w położonej w pobliżu Torunia Chełmży (20 km).

Motoserce bije mocniej
-Akcja Motoserce z roku na rok nabiera rozpędu, najlepiej świadczy o tym fakt, że w tym roku organizowana jest już siódma edycja, a nadal rozszerzamy swą działalność. Do tej pory, mój Klub zajmował się organizacją tej imprezy w Ciechocinku i Toruniu, w tym roku po raz pierwszy Motoserce zawita do Chełmży. Jest to pierwsza od wielu, wielu lat impreza motocyklowa organizowana w tym mieście -zachęca organizator Motoserca w Chełmży, Bartas Kieszkowski z Klubu Motocyklowego Viator Toruń. -Impreza ma charakter pikniku rodzinnego. Jak najbardziej zapraszamy rodziny z dziećmi, bo i one znajdą dla siebie zajęcie. Czas umilą nam koncerty zespołów rockowych. W przerwach pomiędzy koncertami, zapraszamy na liczne pokazy, między innymi pokaz Karate Kyokushin. Nieodłącznym punktem każdego Motoserca jest pokaz ratownictwa medycznego w przypadku wypadku drogowego. W czasie trwania imprezy, ratownicy instruować będą w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Przewidzieliśmy również konkursy dla motocyklistów i mieszkańców.

Okres wakacyjny to najtrudniejszy czas dla szpitali. Za sprawą wzmożonego ruchu na drogach, wzrasta liczba wypadków, co za tym idzie, wzrasta również zapotrzebowanie na krew. Akcja ma zwrócić uwagę na problem braku "płynu życia" w szpitalach. Właśnie dlatego Motoserce w Chełmży organizowane jest w środku lata. Impreza odbędzie się na Bulwarze 1000lecia, nad Jeziorem Chełmżyńskim, co ma szansę przyciągnąć dużą liczbę plażowiczów i mieszkańców.

Dlaczego oddać krew?
- Gorąco zachęcam wszystkie osoby, które jeszcze nigdy nie oddawały krwi. Tak niewielki gest, może uratować życie innej osoby. Kto wie, może sami będziemy kiedyś potrzebowali krwi? Uważam, że ten fakt powinien skłonić wszystkich wahających się przed pierwszym oddaniem. Zapewniam, to nic nie boli. Jeżeli jesteś wrażliwy na widok igieł, po prostu odwróć wzrok, spójrz na zawsze uśmiechnięte pielęgniarki. Przygotowaliśmy liczne nagrody dla osób, które tego dnia oddadzą krew. Każdy z krwiodawców może liczyć na upominek. Ponadto, organizujemy losowanie cennych nagród. Na krwiodawców czeka między innymi tablet, rower, a nagrodą główną będzie voucher na wycieczkę w ciepłe kraje. To zwycięzca wybierze termin i miejsce wypoczynku- zachęca Bartas Kieszkowski .- Krew może oddać każdy zdrowy człowiek, w wieku od 18 do 65 roku życia, który ma chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Jeżeli ktoś nie jest pewien swojego stanu zdrowia, o wszystko można zapytać lekarza obecnego w krwiobusie.

Tradycyjnie dla uczestników zbiorki krwi przygotowano atrakcyjne nagrody i pamiątki. Każdy kto odda krew otrzyma t-shirt z logiem Motoserca oraz weźmie udział w losowaniu cennych nagród. Krew oddawać można w godzinach 10:30 - 15:30

Żaneta Lipińska-Patalon

Motoserce Chełmża
18.07.2015, godz. 11:00
Chełmża Bulwar 1000lecia
Wiecej: www.facebook.com/motosercechelmza
 

Media

{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=GjCOeKPVRz8{/youtube}

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.