Oceń ten artykuł
(1 Głos)
czwartek, 29 marzec 2018 09:42

Nowy Touareg gwiazdą tegorocznego Poznań Motor Show

5 kwietnia w Poznaniu zadebiutuje w naszym kraju nowy Touareg, na stoisku Volkswagena będzie można po raz pierwszy w Polsce zobaczyć również samochód elektryczny nowej generacji - model studyjny o nazwie I.D. BUZZ, będący następcą legendarnego Bulliego. Konferencja prasowa odbędzie się w czwartek, 5 kwietnia, o godzinie 10:10 na stoisku Volkswagena w hali 3a
 

 

Poznań – dopiero co zamaskowany nowy Volkswagen Touareg przemierzał Polskę  w drodze na światową premierę w Pekinie, która miała miejsce 23 marca, a już 5 kwietnia będzie gwiazdą tegorocznego Poznań Motor Show. Obok niego na stoisku marki Volkswagen w hali 3a będzie można podziwiać model studyjny I.D. BUZZ – następcę kultowego Bulliego sprzed 70 lat.  
 
Touareg trzeciej generacji to kolejny krok największej ofensywy modelowej Volkswagena. Za kilka lat – oprócz T-Roca, Tiguana, Tiguana Allspace’a i Touarega – Volkswagen będzie miał w ofercie  na świecie blisko 20 samochodów typu SUV, które będą stanowiły aż 40 procent gamy modelowej. Samochody tego typu cieszą się ogromną popularnością i reprezentują jeden z najszybciej rosnących segmentów rynku pod względem sprzedaży.   Podobnie jak Touaregi dwóch poprzednich generacji także najnowszy należy do samochodów najbardziej wszechstronnych, które potrafią sprostać bardzo różnym wyzwaniom. Do najważniejszych zalet największego SUV-a Volkswagena należą mocne silniki, pneumatyczne zawieszenie, skrętne koła tylnej osi, innowacyjne systemy asystujące oraz Innovision Cockpit, czyli potężnych rozmiarów ekran, który łączy w jedną całość elektroniczne wskaźniki i wyświetlacz systemu multimedialnego.  
 

Z kolei I.D. BUZZ – studyjny van z napędem elektrycznym – wyznacza drogę Volkswagena  na przyszłość. Van, który podobnie jak pozostałe modele rodziny I.D. już za kilka lat trafi do produkcji seryjnej, pokazuje, że modułowa platforma skonstruowana przez Volkswagena na potrzeby samochodów elektrycznych (MEB) doskonale nadaje się do konstrukcji pojazdów różnych rozmiarów  i o różnych cechach. Akumulatory i układ napędowy w I.D. BUZZ są umieszczone w podłodze, nad nimi znajduje się przestronna kabina, która zapewnia sporo miejsca dla kierowcy i pasażerów. Zasięg I.D. BUZZ na jednym ładowaniu wynosi ok. 600 km.   
 
Konferencja prasowa odbędzie się w czwartek, 5 kwietnia, o godzinie 10:10 na stoisku Volkswagena  w Pawilonie 3A.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.