Oceń ten artykuł
(2 głosów)
piątek, 07 kwiecień 2017 10:46

Największe motoryzacyjne wydarzenie w naszym kraju trwa!

Tak, to właśnie Poznań jest aktualnie motoryzacyjną stolicą naszego kraju. Premiery, nowości, tłumy zwiedzających. Od dziś hale Międzynarodowych Targów Poznańskich otwarte są dla zwiedzających.


Wczorajszy Press Day to prawdziwe szaleństwo. Liczne premiery i prezentacje nowości na 2017 rok. Tradycyjnie największą popularnością cieszy się salon samochodowy. Poza prezentacjami wiodących marek, mamy tam kilka perełek, które skupiają największe zainteresowanie. Co mamy na myśli? Chociażby polski samochód konceptualny: Arrinera. Supersamochód gościł już na targach z Poznaniu, ale tym razem marka prezentuje nowe egzemplarze: przygotowany do procesu homologacji samochód drogowy Hussarya 33 i wyścigowy model Hussarya GT3. Samochód drogowy, blisko spokrewniony z modelem wyczynowym i dzielący jego DNA, to konstrukcja całkowicie własna, bazująca na ramie przestrzennej, z poszyciem wykonanym z kompozytów. Podobnie jak wyścigowa Arrinera Hussarya GT3, samochód drogowy napędzany jest wolnossącym silnikiem V-8, umieszczonym centralnie. Samochód ten, stanowiący już trzecią rozwojową generację polskiego superauta, ma także aktywne rozwiązania aerodynamiki oraz nowoczesne systemy elektronicznie w kabinie.
Bardzo dużym zainteresowaniem się również stanowisko Tesli. Na zwiedzających czekają m.in. wielokrotnie nagradzane Tesle Model S i X uosabiające ewolucję w inżynierii samochodowej. Ważnym wydarzeniem jest 50 lecie Mercedes-Benz. Na stanowisku organizowane są wycieczki po ekspozycji: codziennie o godz. 11:00, 13:00, 15:00 i 17:00 w pawilonie nr 3.
Trwa również kolejna edycja zlotu miłośników „domów na kołach”. Tereny przy pawilonach numer 1, 2 i 15,
w których odbywa się salon caravaningowy, będą gościć właścicieli kamperów i przyczep kempingowych. Na zlocie mile widziany jest każdy, kto uprawia ten rodzaj turystyki, szczególnie te osoby, które dopiero chciałyby zasmakować caravaningu. To okazja do spotkań, rozmów, wymiany cennych doświadczeń i wspólnego planowania wyjazdów w rozpoczynającym się nadchodzącym sezonie.

Co jeszcze dziś w programie?
10.00-18.00 - Akademia Renowacji, Aleja Lipowa
10.00-15.00 - XXII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej, Aleja Lipowa
11.00-12.20 - Debata “Kierowca mechanik – zawód z przyszłością”, pawilon 4
14.30-15.30 - Ogłoszenie wyników - X Ogólnopolskiego Turnieju, Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów Szkół Specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych, Scena - Aleja Lipowa
Konkurs Motor Show o rower Electra, Pawilon 8, stoisko Junak
14.00-18.00 - Konferencja ElectroMobility, Pawilon 10
10.00-18.00 - Tor ŠKODA KODIAQ
11.00 i 16.00 - TVN Turbo debaty z gwiazdami TV, Pawilon 5
12.00-17.20 - Pokazy Stuntu Motocyklowego, Sektor 10, obok czteropaku -
zobaczcie, jak dzisiaj, przed pokazami rozgrzewał się mistrz świata!

 

 

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.