Oceń ten artykuł
(2 głosów)
wtorek, 18 kwiecień 2017 15:52

Speed Day grupy kobiece, dwa terminy!

Speed Day w grupie kobiecej wydawał nam się świetnym pomysłem, w związku z dużym zainteresowaniem pojawia się drugi wakacyjny termin. 

Już 10 lipca na poznański tor wjedzie pierwsza w historii Speed Daya grupa kobieca. Organizatorem wydarzenia jest Speed Day i wszystko odbywa się według zasad panujących na torowych imprezach na codzień. Różnica jest taka, że zajmujemy całą grupę D (tu nie dotyczy stopnia zaawansowania, to D jak dziewczyny). Podczas każdego Speed Daya jeżdżą łącznie 4 grupy. Przewidujemy różny poziom zaawansowania uczestniczek, na pewno jeśli stawiasz pierwsze kroki na torze nie masz czego się obawiać, ponieważ będzie czuwało nad nami dwóch instruktorów. Mamy również do dyspozycji 2-3 boksy motocyklowe. Jeśli masz doświadczenie na torze mniejsze lub większe to również dobrze trafiłaś. Jeśli czujesz się prze-wymiataczem i zazwyczaj jeździsz w grupie A, nie gwarantujemy że się nie zanudzisz :) Celem jest rozwiajnie naszych umiejętności na torze oraz stworzenie wyjątkowego klimatu, bez presji, ciśnienia, pod okiem doświadczonych instruktorów.

Terminy:
10 lipca- brak miejsc - wydarzenie
3 sierpnia - mamy miejsca - wydarzenie

Koszt udziału to 380 zł 
zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

A tu odpowiedzi na zadawane przez Was pytania. Za speed-day.pl

 

Ile razy wyjadę na tor?
Każda grupa ma zagwarantowane 6 wyjazdów treningowych na tor (każdy po 18-20 min) oraz dla chętnych dodatkowo udział w wyścigu.

Mam motocykl … Czy on nadaje się do jazdy po torze?
Każdy motocykl nadaje się do zajęć Speed Day. Jest to trening w którym każdy uczestnik uczy się nie tylko poprawiać swoje umiejętności lecz także poznaje możliwości swojego motocykla. To jest głównym celem Speed Day!

Czy jest wymagane prawo jazdy na motocykl?
Nie, tor wyścigowy jest obiektem zamkniętym i posiadanie prawa jazdy nie jest wymagane.

Czy mogę przyjechać dzień wcześniej?
Tak. Brama wjazdowa jest otwarta dla uczestników Speed Day poprzedniego dnia od godziny 18.00 do godz. 22.00 a następnie od 6.00 w dniu imprezy. W godzinach nocnych tj. pomiędzy 22.00 a 6.00 wjazd na teren obiektu będzie niemożliwy.

Czy mój motocykl będzie nocą bezpieczny?
Na terenie obiektu działają niezależnie od siebie 2 firmy ochroniarskie, które zapewniają stałe bezpieczeństwo uczestników. Dodatkowo na noc udostępniamy zamykane pomieszczenia celem przechowania motocykla.

Co to jest ta Moto-karta?
Jest to karta potwierdzająca znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa obowiązujących na torach wyścigowych. Jest ona niezbędna aby uczestniczyć w zajęciach Speed Day (zakres wiadomości potrzebny do zdania egzaminu znajduje się na naszej stronie w zakładce REGULAMINY) jeśli nie posiada się licencji sportowej PZM – wyścigi drogowe.

Czy mój motocykl musi mieć ważne badanie techniczne?
Na tor wjechać mogą także motocykle sportowe przygotowane do wyczynu a te jak wiadomo nie mają zazwyczaj badań technicznych. Stąd brak takiego wymogu. Jednakże zalecane jest posiadanie sprawnego technicznie motocykla ponieważ takie, które nie spełniają wymagań bezpieczeństwa nie będą dopuszczane do zajęć.

Czy muszę koniecznie mieć kombinezon skórzany?
Nie. Dopuszczany jest także strój tekstylny z protektorami.

Czy mogę przyjechać innym motocyklem niż “ścigacz”?
Speed Day to nie tylko “ścigacze”, to dzień na torze dla każdego motocyklisty bez względu na posiadany motocykl.

Jak przygotować motocykl do zajęć?
 Najważniejszym elementem jest aby motocykl był w należytym stanie technicznym. Niedopuszczalne są wycieki oleju które mogą spowodować niebezpieczeństwo dla innych uczestników. Poziom emitowanego hałasu nie może przekraczać limitu 98 dB/A przy 7000 obr/min dla 600cm3 oraz 5500 obr/min dla 1000cm3 oraz w pełnym zakresie przy pomiarze dynamicznym. Motocykle posiadające seryjny układ wydechowy nie powinny obawiać się tych wymogów.

Jakie ciśnienia mam mieć w oponach?
Wszystko zależy od marki i rodzaju opon, od temperatury toru i otoczenia, od rodzaju motocykla a czasem nawet i techniki jazdy – polecamy udać się do Instruktorów lub mechanika w boksie technicznym, wówczas wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane.

Czy na torze jest możliwość kupienia paliwa?
Niestety nie mamy takiej możliwości. Jednak w odległości około 1 km od granicy obiektu znajduje się stacja Orlen a około 3 km stacje Shell oraz BP.

Jak sprawdzić przed przyjazdem na tor czy mój motocykl spełnia normy emisji hałasu?
Polecamy udanie się do najbliższej stacji diagnostycznej pojazdów posiadającej sonometr. Kontrolę odbyć w miejscu bez tła akustycznego (wolna przestrzeń w promieniu min 5m), sonometr pod kątem 45o do końcówki wydechu w odległości 1m, do 600cm3 silnik na 7000 obr/min, do 1000cm3 silnik na 5500 obr/min. Dopuszczalny limit to 98 dB/A.

Czy jestem w czasie zajęć jakoś dodatkowo ubezpieczony czy muszę to zapewnić sobie we własnym zakresie ?
Speed Day jest ubezpieczony od OC. Każdy uczestnik ubezpiecza się we własnym zakresie. Sugerujemy posiadanie ubezpieczenia OC w życiu prywatnym lub OC Sport oraz NNW.

Czy jest pomoc medyczna w czasie zajęć?
Podczas zajęć nad bezpieczeństwem uczestników w kompleksowo wyposażonym Centrum Medycznym czuwa 6 wysoko kwalifikowanych osób personelu medycznego.

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.