Oceń ten artykuł
(1 Głos)
środa, 26 maj 2021 06:22

Ubezpieczenie OC i AC motocykla - gdzie i za ile możesz kupić polisę?

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak ustrzec się przed przykrymi skutkami finansowymi wynikającymi z wypadków z udziałem motocyklistów - poniższy wpis jest dla Ciebie!

 1. Jak poznać wysokość składki na ubezpieczenie motocykla?

 2. Porównaj oferty ubezpieczeń motocykla i skorzystaj z najlepszej opcji

3. OC motocykla - od czego zależy wysokość składek?

Jak poznać wysokość składki na ubezpieczenie motocykla?

Ubezpieczenie OC motocykla można nabyć w praktycznie każdej firmie ubezpieczeniowej. U niektórych ubezpieczycieli możesz także skorzystać z wygodnego kalkulatora dostępnego online, dzięki któremu z łatwością wyliczysz potencjalną, szacunkową wysokość takiej składki. Bez konieczności wychodzenia z domu, o dogodnej dla siebie porze! Jakie informacje musisz podać w pierwszej kolejności? Mowa choćby o takich danych jak: imię i nazwisko, PESEL, kod pocztowy. Wszystkie kroki do wykonania są proste i intuicyjne. Wszelkie niezbędne informacje znajdziesz tutaj: https://rankomat.pl/samochod/ubezpieczenie-oc-i-ac-motocykla.

Porównaj oferty ubezpieczeń motocykla i skorzystaj z najlepszej opcji

Internetowe wyszukiwarki oferują możliwość wygodnej analizy polis OC na motocykl w zaciszu własnego domu. Dostęp do takich narzędzi jest obecnie niezwykle prosty. Możesz w łatwy i bezstresowy sposób sprawdzić dostępne opcje zaledwie za pomocą kilku kliknięć. Dzięki temu można wygodnie zweryfikować, jakie oferty ubezpieczeń oferują konkretni ubezpieczyciele. Uważna analiza takich danych pozwoli Ci zaoszczędzić nawet 1000 zł! Wejdź na https://rankomat.pl/ i sprawdź sam!

 

OC motocykla - od czego zależy wysokość składek?

Przede wszystkim warto mieć na uwadze, że dokonanie oceny ryzyka związanej z ubezpieczeniem motocykla zdecydowanie różni się od analiz dokonywanych przy składaniu wniosku w zakresie OC pojazdu osobowego. Co ma zatem wpływ na wysokość takiej składki? Pod uwagę bierze się następujące aspekty:

- dane posiadacza pojazdu,

- historia dotychczasowego ubezpieczenia,

- posiadane doświadczenie jako kierowcy,

- marka i model pojazdu,

- inne parametry cechujące maszynę, takie jak: pojemność silnika czy wiek.

Nie bez znaczenia może także pozostawać miejsce zamieszkania, jednak jego ostateczny wpływ na wysokość składki jest o wiele mniejszy niż w przypadku ubezpieczenia samochodu. 

Podsumowując - wybór OC dla motocykla to priorytetowa sprawa. Jeżeli zależy Ci na znalezieniu odpowiedniej dla Ciebie opcji - skorzystanie z takich internetowych porównywarek powinno być Twoim ćwiczeniem przed wyborem odpowiedniej oferty.

 

 

 

undefined Artykuł sponsorowany

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.