Oceń ten artykuł
(0 głosów)
czwartek, 09 luty 2023 13:04

Samochody USA, czyli legenda Dzikiego Zachodu na wyciągnięcie ręki

Niemal każdy chłopiec a później już dorosły mężczyzna marzył, by choć raz móc zasiąść za kierownicą legendarnego Mustanga lub poczuć w pełni klimat starego Cadillaca. Auta te zawsze dla większości z nas były zbyt drogie, a na dodatek nie można było ich kupić w byle komisie. Teraz sytuacja się zmieniła. Motoryzacja amerykańska stała się bardziej dostępna.

W serwisach ogłoszeniowych nie znajdziemy ich zbyt wielu. Nie stoją też na parkingach z wywieszką „na sprzedaż”. Choć amerykańskich aut przybywa na polskich drogach, to jednak wciąż stanowią one towar deficytowy i trudno dostępny dla przypadkowego odbiorcy. Wystarczy jednak wpisać w przeglądarce internetowej hasło takie jak np. „import aut z USA Śląsk”, by już po chwili być na stronie wyspecjalizowanego importera samochodów zza oceanu.

Samochody USA na wyciągnięcie ręki

Początkujących fanów amerykańskiej motoryzacji pierwsza wizyta może nieco zaskoczyć. Już po kilku minutach można się przekonać, że amerykańskie samochody nie muszą być wcale takie drogie. Mało tego importer samochodów z USA poza tymi modelami aut, które widnieją na stronie, może sprowadzić nam ze Stanów dowolne wybrany samochód. Czy jest to droga usługa? Prosty kalkulator znajdujący się w witrynie pomoże także szybko zorientować się w kosztach związanych z transportem samochodu przez Atlantyk. Umieszczono w nim także funkcjonalność pozwalającą na określenie wysokości opłat celnych związanych z importem auta spoza Unii Europejskiej.

Na stronie opisano również procedury związane z samym zakupem samochodu. Oczywiście nie musimy sami lecieć do Ameryki, by kupić auto. Wszystko są w stanie załatwić specjaliści importera aut z USA. Sami możemy pooglądać wybrane pojazdy na ekranie monitora – wybór jest imponujący. Choć Polscy klienci często wybierają takie marki, jak BMW czy Mercedes, ale w wersjach przygotowanych specjalnie na rynek amerykański, to są jednak i tacy, którym zależy na prawdziwej amerykańskiej motoryzacji.

Kilkuletni Mustang lub taki z lat 60. minionego wieku. Potężny krążownik z końcówki lat 50. a może sportowy Chevrolet Corvette? Można tu znaleźć wszystko. Dużo jednak zależy od zasobności portfela. Podczas gdy jedni chcą wydać na auto kilkanaście tysięcy dolarów, inni przygotowani są na kilkadziesiąt. I tu wielu potencjalnych amatorów amerykańskiej motoryzacji ma chwilę zwątpienia i zastanawia się, po co ma wydawać jednorazowo tyle pieniędzy, kiedy może wziąć coś z polskiego salonu w leasing. A kto powiedział, że nie można wziąć w leasing również używanego auta ze Stanów?Leasing samochodów z USA to całkiem atrakcyjna opcja finansowania

Leasing na auto z USA jest niemal równie dostępny, co finansowanie na auta sprzedawane w salonach. Nie każdy chce od razu wpłacać całą sumę za samochód, dlatego zawsze istnieje opcja rozłożenia spłaty auta na raty. Jak to wygląda w przypadku amerykańskich aut z importu?


Wystarczy udać się do importera samochodów z USA, który przedstawi ofertę tzw. leasingu zwrotnego. Na czym polega leasing samochodów z USA w takiej formule i dlaczego jest tak atrakcyjny? Auto można sprowadzić bezpośrednio na własną firmę ze Stanów ze zwolnieniem z podatku VAT. Cenami netto będą również wszelkie opłaty związane z frachtem czy opłatami celnymi. Po zrobieniu przeglądu w Polsce można wnioskować do instytucji finansowych o leasing zwrotny.

Leasing na auto z USA – proste rozwiązanie

Jak to wygląda w skrócie? Bank odkupi od nas świeżo kupiony samochód. Nasze środki wydane na auto wrócą na konto, a w ramach umowy leasingowej co miesiąc będziemy spłacać ratę leasingową. Prawda, że proste? Dzięki leasingowi zwrotnemu można cieszyć się tanio kupionym za oceanem samochodem, nie płacić stawki VAT i tylko regulować co miesiąc dostosowane do własnych możliwości raty leasingowe. Podobnych ofert możemy szukać w firmach leasingowych, ale najlepiej zaufać tym proponowanym przez dilera samochodów z USA.

Artykuł sponsorowany

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.