Menu
A+ A A-

Wracaj bezpiecznie do domu.

Jest środek sezonu motorowego. Po polskich i nie tylko polskich drogach można zauważyć wielu miłośników dwóch kółek, którzy czerpią maksimum przyjemności z jazdy i poczucia bycia wolnym. Trzeba pamiętać, że motocyklowa brać jest szczególnie narażona na obrażenia, które mogą wyniknąć podczas kolizji czy też poważniejszych zdarzeń. Nie wszystkie są wynikiem błędów czy też głupoty kierowców samochodów, rowerzystów, czy też pieszych.

Niektóre sytuacje wynikają z błędów i brawury samych motocyklistów, braku przygotowania jednośladu do drogi. O ile pisząc o brawurze motocyklistów można mieć na myśli głównie męską część miłośników tych popularnych pojazdów, to już nieodpowiedni stan pojazdów to już problem, który dotyka przedstawicieli obu płci.

Nie tylko ma pięknie wyglądać.

Doskonale wyglądający motocykl, nie zależnie od jego typu i przeznaczenia, to powód do domu dla jego właściciela. Ale sam wygląd nie załatwia sprawy odpowiedniego wyposażenia i stanu technicznego. Na to by motocykl był bezpieczny i każdy jego użytkownik lub użytkowniczka mogli bezpiecznie powrócić do domu ma wpływ wiele czynników. Jednym z najważniejszych jest odpowiedni stan opon. Każdy, kto przejeździł więcej niż jeden sezon wie, że opony motocyklowe to element wyposażenia, który się bardzo często zużywa. Szczególnie to mogą zauważyć właścicielki i właściciele ścigaczy, których na naszych drogach nie brakuje. Można zauważyć też, że nie tak wielu wie, jak odpowiednio dobrać opony do swojego jednośladu. A przecież chyba każda i każdy wie, że odpowiednie dobranie opony, to warunek bezpiecznej i komfortowej jazdy. Dobierając opony do swojego motocykla warto zwrócić uwagę nie tylko na styl swojej jazdy, zastosowania opony, ale również to jakie opony są homologowane przez producentów motocykli. To przecież oni stworzyli te piękne maszyny, wiedza jaką posiadają pozwala im na określenie tego, jakie opony są najbardziej optymalne do konkretnych modeli motocykli. Tego nie warto pomijać wybierając ogumienie do swojej ukochanej maszyny.

Nie warto oszczędzać na jakości.

Wiadomo, że im więcej kilometrów będzie pokonanych podczas letnich wyjazdów, tym szybciej i częściej trzeba będzie wymieniać kolejny komplet opon. Nikt podczas kiedy kupowało się motor, nie twierdził, że będzie to tania impreza. Na nieszczęście jednak, wielu miłośników i miłośniczek jednośladów z niewiadomych przyczyn chciałoby nieco oszczędzić na zakupie opon do swojej maszyny, mimo, że czasem aż krzyczą: „wymień mnie!” Kilkukrotna wymiana opon w ciągu sezonu nie jest dla wielu motocyklistów niczym dziwnym. Trzeba przyznać, że taka wymiana nie musi być aż tak kosztowna, kiedy wie jak i gdzie kupować. Nie można ukrywać, że ofert opon również dla motocyklistów jest wiele. Minęły już czasy, kiedy motorowa brać była skazana jedynie na niewielką ofertę w nielicznych sklepach motoryzacyjnych. Trzeba przyznać, że Internet wszystko zmienił. Można kupić taką oponę jaką się tylko wymarzy. Co więcej nie trzeba oszczędzać na jej jakości, gdyż są sklepy takie jak opony-outlet.pl, które oferują doskonałej jakości opony do wszystkich typów motocykli po bardzo atrakcyjnych cenach. To nie są opony niepełnowartościowe, jak często się można spotkać z zarzutami konkurencji, ale doskonałej jakości opony najlepszych producentów, na których można pokonać tysiące kilometrów ze świadomością, że jest to jazda bezpieczna. A przecież bezpieczeństwo jest najważniejsze. Każdy ma kogoś, kto na niego czeka w domu. Nie można też zapominać, że opona jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia motocykla, jeśli nie najważniejszym. Może się wydawać, że element, który na tak małej powierzchni styka się z podłożem, ma tak wielki wpływ nie tylko na bezpieczeństwo, ale również na komfort jazdy. Ale właśnie fakt, że ta powierzchnia jest tak niewielka, sprawia iż jakość opony jest tak ważna. Nie warto na tym oszczędzać i kupować opon tanich z niepewnego źródła. Trzeba wszystko zrobić, by powrócić bezpiecznie do domu.

 

artykuł sponsorowany

 

powrót na górę

polecamy

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next
Moto-zakupy w Internecie? Tylko w profesjonalnym sklepie!

Moto-zakupy w Internecie? Tylko w profesjonalnym sklepie!

promocja SL20170927 Gdzie kupować w Internecie? Często zadajemy sobie to pytani...

28-09-2017 10:27 wydarzenia

Ola zaprasza na stunterskie widowisko! [PATRONAT]

Ola zaprasza na stunterskie widowisko! [PATRONAT]

Kolejny raz Polski Związek Stuntu robi dużo zamieszania w strefie sportów motoro...

16-06-2017 11:21 wydarzenia

Praca w Liberator Harley-Davidson

Praca w Liberator Harley-Davidson

Liberator Harley-Davidson poszukuje osoby, która zasili nasze szeregi na stanowi...

12-10-2016 10:42 wydarzenia

 Finał supermoto na bydgoskim Kartodromie

Finał supermoto na bydgoskim Kartodromie

Prędkość, emocje, rywalizacja i adrenalina. W ten weekend fianały rund supermoto...

30-08-2016 20:01 wydarzenia

Moto Safety Day [PATRONAT]

Moto Safety Day [PATRONAT]

Już 20 sierpnia na Autodromie Pomorze 11. edycja wydarzenia. Bezpieczeństwo w ru...

07-08-2016 18:00 wydarzenia

Ponad 200 supersamochodów przyjedzie na Gran Turismo Polonia

Ponad 200 supersamochodów przyjedzie na Gran Turismo Polonia

30 czerwca na terenie Toru Poznań wystartuje 12. edycja jednej z największych im...

27-06-2016 10:08 wydarzenia

Zostań Pit Ladies na torze w Głażewie! [WIDEO]

Zostań Pit Ladies na torze w Głażewie! [WIDEO]

Już w najbliższą niedzielę wielkie ściaganie na torze w Głażewie. Raj dla fanów ...

22-04-2016 18:00 wydarzenia

Moto Expo Warszawa 2016

Moto Expo Warszawa 2016

Już w ten piątek Warszawa otwiera sezon motocyklowy! Zarezerwuj wolny czas w w w...

18-02-2016 20:35 wydarzenia

Cytrynowa Wiosna 4x4

Cytrynowa Wiosna 4x4

Zapraszamy na imprezę dla fanów offroadu. W weekend 18-20 marca będziecie mogli ...

17-02-2016 18:50 wydarzenia

Moto Expo Polska, czyli warszawskie targi motocyklowe

Moto Expo Polska, czyli warszawskie targi motocyklowe

Jeżeli piszemy o tym, że w Warszawie szykują się targi, to znaczy jedno: idzie w...

28-01-2016 21:56 wydarzenia

Oktanowe orkiestry grają z WOŚP

Oktanowe orkiestry grają z WOŚP

Oto nasz krótki przewodnik po wydarzeniach motoryzacyjnych towarzyszących 24.fin...

09-01-2016 21:38 wydarzenia

Motoryzacyjne Mikołajki [LISTA WYDARZEŃ]

Motoryzacyjne Mikołajki [LISTA WYDARZEŃ]

Przed nami weekend Mikołajkowych imprez, sprawdźcie co dzieje się w Waszej ok...

03-12-2015 22:36 wydarzenia