Oceń ten artykuł
(1 Głos)
poniedziałek, 08 kwiecień 2019 08:53

Części zamienne do samochodów - na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Nawet w nowym samochodzie po przejechaniu kilkunastu tysięcy kilometrów pojawia się potrzeba wymiany podstawowych części eksploatacyjnych. Na co zwrócić uwagę, gdy kupuje się części zamienne? Sprawdź, co jest wtedy ważne.

 1. Części zamienne renomowanych marek

2. Części zgodne z zaleceniami producenta

3. Oleje liqui moly i oleje motul - pamiętaj o regularnej wymianie oleju

 Aby samochód działał prawidłowo, ważne jest używanie solidnych części podczas napraw drobnych i większych usterek w pojeździe. Jeżeli skorzysta się z zamienników niskiej jakości, samochód szybko ponownie pojawi się w warsztacie. Jak dobrze wybrać części zamienne do auta?

 Części zamienne renomowanych marek

 Wybierając markowe części zamienne do samochodu, ma się pewność, że są wykonane z trwałych, wysokiej jakości materiałów. Jest to gwarancja bezawaryjnego działania podzespołów przez długi czas. Markowe akcesoria dodatkowo bez trudu wymieni się na nowe, gdy okaże się, że tarcze hamulcowe, sprzęgło lub inne części do samochodów osobowych mają ukryte wady. Wymiana jest prosta również w przypadku, gdy jest zamówi się przypadkowo niepasujący podzespół.

 Części zgodne z zaleceniami producenta

Gdy szuka się części zamiennych do samochodu, powinno się najpierw sprawdzić, jakie podzespoły są rekomendowane przez producenta pojazdu. Określa on, z jakich zamienników można skorzystać, by samochód prawidłowo reagował na zachowanie kierowcy i bezpiecznie poruszał się po jezdni. Producent wydaje takie zalecenia nie tylko co do olejów silnikowych, ale również do opon i wielu innych akcesoriów samochodowych.

 Stosowanie innych podzespołów niż zalecane przez producenta może prowadzić do szybszego zużywania się silnika, sprzęgła, skrzyni biegów i innych ważnych części. Jeżeli samodzielnie dokonuje się napraw, najlepszym wyjściem jest korzystanie z części oryginalnych do danego modelu samochodu.

 Oleje liqui moly i oleje motul - pamiętaj o regularnej wymianie oleju

 Dbałość o dobry stan techniczny samochodu obejmuje przede wszystkim regularną wymianę oleju silnikowego - to właśnie dzięki niemu przedłuża się żywotność silnika i innych ważnych podzespołów. Ważne jest, by pamiętać, że oleje motul lub oleje liqui moly wymienia się co określoną liczbę przejechanych kilometrów. Większość kierowców wymienia płyn co roku podczas przeglądu technicznego, lecz gdy jeździ się dużo i w dalekie trasy, olej może zużyć się już po kilku miesiącach. Dodatkowo powinno się pamiętać, że do silnika dolewa się oleju wskazanego przez producenta lub tego samego, którego używał poprzedni właściciel pojazdu.

artykuł sponsorowany

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.