Oceń ten artykuł
(0 głosów)
czwartek, 29 maj 2014 09:20

Gadżety motokobiety

Dobry gadżet jest nowoczesny, łatwy w obsłudze i… pożyteczny. Szczególnie, gdy zwiększa bezpieczeństwo w domu i poza nim. Które są najlepsze dla zmotoryzowanych kobiet? Podpowiadamy!

Gadżety to nie tylko drogie zabawki. Niektóre z nich prócz tego, że są nowoczesne, dodatkowo pomagają nam poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Koniec z bezużytecznymi rupieciami! Oto sprzęt, z którym zawsze będziesz czuła się pewnie.

Zawsze znajdziesz drogę

Lato, droga i dwa kółka. Czy trzeba czegoś więcej? Zbliża się okres dalekich wyjazdów i niezapomnianych przygód. Jadąc w pojedynkę lub w małej grupie łatwo o problemy na drodze. Motokobieta potrzebuje czegoś, co da jej pewność podczas każdej trasy. – Dlatego wielbicielki dwóch kółek pytają o poręczne lokalizatory GPS. - To sprzęt, który bez trudu można mieć przy sobie. Informuje o naszym położeniu w niemal każdym miejscu na świecie – mówi Paweł Wujcikowski, ekspert ds. bezpieczeństwa Spy Shop. Te niewielkie urządzenia określają bardzo dokładnie miejsce w którym się znajdują, informują o prędkości i alarmują o zatrzymaniu się. Dodatkowo niektóre modele wyposażone są w przycisk SOS, który pozwala na wybranie trzech zdefiniowanych numerów. To funkcja szczególnie przydatna podczas niespodziewanej awarii pojazdu lub wypadku na pustkowiu. Lokalizator może służyć grupie motocyklistów, ale również pojedynczej podróżniczce. Przydaje się też wtedy, gdy po długiej pieszej wędrówce poza szlakami nie możemy odnaleźć pozostawionego gdzieś w lesie motocyklu.

Dziecko bezpieczne

Bezpieczeństwo możemy zwiększać również w domu i z użyciem nowoczesnych technologii. Szczególnie, gdy chodzi o nasze dzieci. Motomamy często korzystają z usług opiekunek. Niestety co pewien czas słyszymy przykre informacje o sposobie ich pracy. – Nianie są niezastąpione, ale jeżeli chodzi o bezpieczeństwo dziecka to nigdy niczego nie możemy być pewni – tłumaczy Paweł Wujcikowski. – Dlatego warto monitorować pracę opiekunki. Służą temu specjalne kamery kamuflowane. Na przykład ukryte w budziku. Takie urządzenia mogą posiadać funkcję połączenia z Internetem, dzięki czemu mama może w każdej chwili podejrzeć i podsłuchać, co dzieje się w domu. Wystarczy smartfon z dostępem do sieci. Dodatkowo takie kamerki są dyskretne i zachowują funkcje zwykłych urządzeń. To sprawia, że nie wzbudzają podejrzeń niani, ani żadnego innego tymczasowego opiekuna. Gotowe nagrania można też pobrać z urządzenia, zapisując je na specjalnym serwerze.

Nowoczesna obrona

Nawet największe twardzielki czują się nieswojo w ciemnej uliczce lub wyludnionym parku. Dlatego współczesne kobiety chętnie korzystają z nowoczesnych środków samoobrony. Gazy żelowe z oślepiającą diodą LED to prawdziwy hit tej kategorii. Są poręczne, łatwe w stosowaniu, a do tego wyjątkowo skuteczne. – Chmura lepkiego żelu przyczepia się do skóry napastnika, podrażniając i wywołując niesamowite swędzenie – mówi ekspert  ds. bezpieczeństwa Spy Shop. - W dodatku silna dioda LED oślepia agresora, dając nam czas niezbędny na ucieczkę lub wezwanie pomocy. Taki gaz przyda się nie tylko podczas nocnych powrotów do domu, ale również w trakcie dalekiej wyprawy motorem. Dodaje pewności siebie i świadomości, że poradzimy sobie nawet w trudnej sytuacji. Nie powoduje trwałego uszczerbku na zdrowiu. Gazy wzbogacone są dodatkiem barwnika UV. Dzięki temu policja jest w stanie szybko i bezproblemowo rozpoznać napastnika. To idealny gadżet dla każdej kobiety, która lubi czuć się bezpiecznie.

Nowoczesna technika może służyć rozrywce, ale również zwiększać bezpieczeństwo. Warto o tym pamiętać, bo przecież dobry gadżet musi nam pomóc w każdym miejscu i w każdej sytuacji.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.