Oceń ten artykuł
(0 głosów)
czwartek, 03 sierpień 2023 07:22

Mistrzowski debiut na Kartodromie Bydgoszcz. Zjadą najlepsi zawodnicy Pit Bike z kraju!

Nie lada gratka dla wszystkich fanów motocykli! Już w najbliższą sobotę, 5 sierpnia 2023 na bydgoskim Kartodromie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Będzie to pierwszy raz, kiedy na tym obiekcie odbędą się zawody w randze mistrzowskiej!

Chociaż sam tor, zawodnikom znany jest bardzo dobrze, to po raz pierwszy zaistnieje, jako miejsce rozgrywek Mistrzostw Polski Pit Bike SM. Co to oznacza? Że zobaczymy tam najzdolniejsze dzieci i młodzież oraz dorosłych zawodników rywalizujących na minimotocyklach MRF, Kayo, YCF, czy RXF. Jeżeli nie wierzycie, że kilkulatek potrafi składać się w zakrętach niczym zawodnicy z najwyższych światowych serii, to odwiedźcie bydgoski tor. Wydarzenie dedykowane jest nie tylko dla fanów jednośladów, ale także dla całych rodzin. Najmłodsze dzieci, które będą się ścigać z licencją A, Polskiego Związku Motorowego, mają 8 lat! -Zdecydowanie polecam. Wrażenia podczas zawodów pit bike są nie do opisania. Młodzi zawodnicy gotują widowni prawdziwe show. Na swoich małych maszynach wyglądają dość niepozornie, ale kiedy gasną światła na starcie i zaczynają wyć silniki, nie pozostawiają złudzeń, że za chwilę zacznie się prawdziwy spektakl. To wszystko nabrało bardzo dużego rozmachu i mam nadzieję, że następcy Valentino Rossi czy Marca Marqueza będą pochodzić z Polski. Obserwując progres zawodników i samej dyscypliny jest to już w naszym zasięgu -podkreśla Artur Herej, CST Polska.

Nie trzeba długo szukać takich przykładów, bo w Bydgoszczy wystartuje, chociażby Kuba Stankiewicz znany również z kanału “Pitdadson”. Młody zawodnik rywalizujący na motocyklu klasy miniGP w zeszłym sezonie awansował do finału mistrzostw świata FIM MiniGP, który odbywał się przy finale MotoGP w Hiszpanii. W wiosce zawodników będzie można spotkać również legendy świata wyścigów: Monikę “Katankę” Jaworską, czy Marka Szkopka, którzy dziś trenują młodzież do startu w zawodach.

-Zapraszam serdecznie. To doskonała okazja, by nie tylko obejrzeć wyścigi w wykonaniu najlepszych zawodników pit bike w kraju, ale także możliwość porozmawiania, zobaczenia z bliska pit bike’ów. Można porozmawiać z trenerami, rodzicami zawodników. Jeżeli zastanawiacie się nad wyborem tej dyscypliny dla siebie, bądź swojego dziecka, nie ma nad czym się zastanawiać. Widzimy się na paddocku! - zaprasza Marek Szkopek.

W tym sezonie Mistrzostwa Polski Pit Bike SM złożone są z trzech rund zawodniczych. Przy Fordońskiej 116 odbędzie się druga runda, zatem wyścigi wchodzą w decydujący etap. Wstęp dla publiczności jest całkowicie bezpłatny. Wyścigi startują około 12:30.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.