Oceń ten artykuł
(4 głosów)
sobota, 11 styczeń 2014 20:11

Bezpieczni rodzice na drodze

Chcesz zwiększyć swoja świadomość z ratownictwa medycznego? Nie wiesz czy posiadasz odpowiednią wiedzę, by pomóc poszkodowanym w wypadku? Zastanawiasz się, czy będziesz w stanie pomóc swojemu dziecku kiedy wydarzy się coś złego? Przestań się zastanawiać, weź udział w szkoleniu z pierwszej pomocy.

Taka okazja jeszcze przed sezonem. MotoMamusie i MotoPomocni zapraszają na szkolenia z zakresy pierwszej pomocy w wypadkach drogowych i pierwszej pomocy dzieciom. Przedsięwzięcie  skierowane do motocyklowych rodzin będzie odbywało się praktycznie na terenie całego kraju. Do marca przeszkoleni zostaną moto-rodzice w ośmiu miastach: Pabianicach, Poznaniu, Wrocławiu, Kutnie, Warszawie, Krakowie, Trójmieście i Katowicach. Szkolenia będą odbywały się w zamkniętych grupach, ograniczonych do czterdziestu osób. Koszt udziału to 50 zł, a rejestracji można dokonać na stronie MotoPomocni.pl

- Szkolenie skierowane jest do tych rodziców, dla których jazda na motocyklu to pasja i część życia. Wiedza i umiejętności jakie zdobędziesz sprawią, że poczujesz się bezpieczniej w każdych warunkach, zarówno na torze, podczas dalekiej podróży jak i rodzinnych wyjazdów czy też wspólnych zabaw w domu. Program kursu to przede wszystkim ćwiczenia praktyczne z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu dydaktycznego oraz zestawów opatrunków- informuje Natalia Bułyk, inicjatorka społeczności MotoMamusie.

Program szkolenia obejmuje:
-etapy udzielania pierwszej pomocy (niemowlę, dziecko, dorosły, wypadek drogowy),
-resuscytacja krążeniowo-oddechowa (niemowlę, dziecko, dorosły),
-stany zagrożenia życia dorosły/dziecko: udar, porażenie prądem, napad drgawek, zawał serca, napad astmy oskrzelowej, zakrztuszenie, krwotok / złamanie, pogryzienie przez psa, pokąszenie przez owady, ukąszenie przez jadowite zwierzę,
-specjalny blok poświęcony bezpieczeństwu dzieci „Od malucha do starszaka”,
-apteczka (domowa / motocyklowa)

Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje materiały edukacyjne oraz imienny certyfikat. Ilość osób jest ograniczona.

Żaneta Lipińska-Patalon

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.