Oceń ten artykuł
(2 głosów)
niedziela, 07 sierpień 2016 18:00

Moto Safety Day [PATRONAT]

Już 20 sierpnia na Autodromie Pomorze 11. edycja wydarzenia. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym i kultura motoryzacyjna, pokazy, testy, koncerty. Trzeba tam być!

 

Na uczestników będą czekały specjalne strefy edukacyjne promujące bezpieczeństwo
w ruchu drogowym już od najmłodszych lat. Do dyspozycji uczestników będą eksperci m.in.
z Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Przedstawiciele Policji Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku oraz Partnerzy, dla których bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest niezwykle ważne. Imprezę poprowadzi dziennikarz motoryzacyjny – Kuba Bielak.


- Zależy nam na edukacji wszystkich uczestników ruchu drogowego, na utrwalaniu
w ich świadomości kultury jazdy i partnerstwa na drodze. Cieszymy się, że takie możliwości stwarza Autodrom Pomorze - świetna infrastruktura techniczna pozwoli nam na zorganizowanie wiele edukacyjnych pokazów. To także inny wymiar – chcemy by kierowcy zdali sobie sprawę, że wyścigi, drift, popisy są jak najbardziej możliwe, ale na torze, który jest jednocześnie doskonałym miejscem na doszkalanie techniki jazdy. Na drodze obowiązują nas wszystkich, bez wyjątku, zasady fair play. To potwierdzą także mistrzowie w sportach motorowych, którzy będą naszymi gośćmi – mówi Elżbieta Koncka, pomysłodawca i organizator Moto Safety Day.

W programie wiele pokazów dynamicznych na torze oraz atrakcji dla wszystkich ,m.in. mistrzowie
w pasach, pokaz partnerstwa na drodze, pokaz ratownictwa drogowego z wykorzystaniem wszystkich służb, prezentacja systemów bezpieczeństwa w pojazdach, nauka ratowania życia, konkurs dla motocyklistów, bezpieczeństwo w sportach motorowych – spotkania z mistrzami, runda pucharowa Moto Safety Day, wyścigi supermoto w wersji pit bike, pokazy kaskaderskie, Monster Trucki, pokazy motocrossowe w formie wyścigów, prezentacja mobilnego centrum monitoringu, symulator zderzeniowy, alkogogle, a także wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Strefę cateringu dla uczestników zapewnią Food Trucki.
Jak co roku przewidziano także atrakcje i konkursy dla dzieci, które poprzez zabawę uczą odpowiednich postaw i są naturalnymi ambasadorami bezpieczeństwa. W strefach dla najmłodszych będzie możliwość udziału w zabawach edukacyjnych oraz mini konkursach. Nagrodami będą gadżety związane z bezpieczeństwem.
Wszystkie elementy wydarzenia zostaną podkreślone odpowiednią oprawą muzyczną oraz koncertem wieczornym w wykonaniu Tomasza Dolskiego, utalentowanego skrzypka, finalisty Must be the music i Ewy Dolskiej.

 

Moto Safety Day
Autodrom Pomorze, Pszczółki
Sobota 20.08.2016, godz. 11.00 – 21.00
wstęp wolny
Info: www.motosafetyday.pl

www.facebook.com/Motosafetyday 

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.