Oceń ten artykuł
(1 Głos)
środa, 23 maj 2018 18:31

Ewa Pieniakowska i stunt w Rawie Mazowieckiej

Już w najbliższy weekend 25- 27maja odbędą się Dni Rawy Mazowieckiej 2018. To już kolejna edycja wydarzenia dla każdego rawianina lub kto chętnie wraca do rawskiego grodu.Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji dla wszystkich gości. Świętowanie rozpocznie się już w piątek zawodami sportowymi. W sobotę wielka scena zamieni się w plenerowe laboratorium pełne eksperymentów i atrakcji naukowych. Zwieńczeniem wieczoru będą koncerty takich gwiazd jak Kombi czy Video.

Oczywiście nie zabraknie tego dnia również akcentów motocyklowych. Poza parada motocyklową, niedzielnym popołudniem odbędą się pokazy akrobatyki motocyklowej z udziałem światowej klasy polskich stunterów: naszej polish stunt girl Ewy Pieniakowskiej, króla polskiego stunt’u Rafała Pasierbka STUNTER13 oraz Marcina Głowackiego.
Kochani, zapraszam Was bardzo serdecznie na pokaz stunt’u, który odbędzie się 27.05 w Rawie Mazowieckiej. Nie może Was tam zabraknąć. Do zobaczenia! – tak zachęca Ewa
Jak wiemy Ewa Pieniakowska jest pierwsza polską stunt girl. Jest kobietą, która zapoczątkowała stunt motocyklowy w żeńskim wydaniu na polskiej scenie sportów motorowych.  Wielokrotnie przecierała ścieżki dla płci pięknej w tym sporcie, prezentowała swoje kaskaderskie triki motocyklowe startując z mężczyznami  zarówno na krajowej jak i międzynarodowej arenie. Ważąca zaledwie 48 kg, podrywa na jedno koło ważący ponad 200 kg motocykl. Wierzy, że dzięki sile woli i umysłu można spełnić wszystkie marzenia.
Ewa to promotorka bezpiecznej jazdy i uprawiania stuntridingu w miejscach tylko do tego przeznaczonych. Miłośniczka pięknej fotografii oraz kreatorka swoich sesji zdjęciowych. Producentka i reżyserka swoich filmów. Niepoprawna optymistka wyznająca zasadę Carpe Diem.
-Zawsze marzyłam o własnym motocyklu. A od pewnego czasu moje marzenia zaczęły biec w nieco innym kierunku, w kierunku posiadania motocykla do stunt'u. Tak więc mój pierwszy motocykl nie był eksploatowany przeze mnie w sposób klasyczny lecz został przerobiony pod stunt riding. Moja przygoda z motocyklami zaczęła się więc od kombinowania jak poderwać maszynę "na koło". Była to 102 konna HONDA CBR 600 F3 ważąca ponad 210 kg. Zanim jednak stałam się jej szczęśliwą właścicielką wskoczyłam na malutką Motorynkę z silnikiem Simsona. W tym czasie ciężko pracując odkładałam każdy grosz na zakup wymarzonej Hondy CBR 600 F3. Dlaczego motorynka? Nie mając właściwie żadnego wyboru i możliwości finansowych zwyczajnie korzystałam z tego co wpadło w moje ręce. Kilka słów o próbach jazdy Motorynką - próby poderwania przedniego koła w górę trwały zaledwie kilka minut, po czym kolejnych parę minut musiałam poświęcić na odpalenie starej i rozregulowanej maszyny metodą „na popych”( ehheheh ), gdyż notorycznie gasła. Wróćmy do Hondy - proces przerobienia CBR 600 do stuntu był nie lada wyzwaniem. Był to motocykl powypadkowy. Sporo czasu i wysiłku zajął sam proces przywrócenia motocykla do życia. Po kilku sezonach spędzonych z F3 przyszedł czas na 109 konną Hondę CBR 600 F4i sport. Nieco lżejszą i silniejszą od poprzedniej Hondy ale o niebo lepszą. Następnie CBR F4i zamieniłam na Kawasaki ZX6r 636 03-04 którą trenuję obecnie. Do mojej motocyklowej kolekcji dołączyła całkiem niedawno Honda CBR 125 R. Motocykl z gatunku "małych" z którym nigdy wcześniej nie miałam do czynienia, zaczynając swoją przygodę z 600-tką. Muszę przyznać, że wnosi wiele funu. Stunt stał się dla mnie nieodłączną częścią mojego życia.
Stunterka nieustannie jest zafascynowana wykorzystywaniem motocykli w niecodzienny sposób, kocha przełamywanie stereotypów. Uczestniczy w wielu akcjach społecznych i  charytatywnych.

Polska Stunt Girl stale bywa gościem na największych wystawach motocyklowych w Polsce oraz Europie. Często również gości na swoim placu treningowym różne telewizje, udziela wywiadów do radio czy innych mediów branżowych.
Ewa Pieniakowska od wielu lat przemierza Polskę oraz Europę w celu wykonywania stunt show oraz spotkania ze swoimi fanami. I właśnie już tej niedzieli będziemy mogli ją podziwiać!

Zapraszam od godziny 15:00. Prowadząca i komentująca pokaz  to nikt inny jak JA! – RUDA
Widzimy się już za kilka dni Pozdrawiam


Monika Jastrzębska
Więcej info: http://www.rawamazowiecka.pl/2669,dni-rawy-mazowieckiej-2018?tresc=18033
Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.