Oceń ten artykuł
(3 głosów)
poniedziałek, 23 listopad 2015 21:24

Jolanta Futera, Giżycko

Jolanta Futera, Giżycko
Jeździ Range Roverem

Twój samochód jest wyjątkowy ponieważ...
Mój samochód czekał na mnie kilka miesięcy, zakochałam się w nim jak tylko w niego wsiadłam i przejechałam się nim po poligonie :P wtedy zakiełkowała myśl TO TEN :) Wcześniej jeździłam Oplem Fronterą, na wyprawie do Rumunii Disco II, ale ten miał w sobie to coś, klasę samą w sobie, dawał mi siłę i jednocześnie spokój.

A jeśli go zmienisz to będzie to...Tak! Możesz pomarzyć.
Jeżeli go zmienię to tylko na Nissana Patrola, na razie wartość tego wymarzonego przekracza moje możliwości.

Pamiętasz jakąś wyjątkową sytuację z samochodem w roli głównej, którą zapamiętasz do końca życia?
-Jeśli można zaliczyć sytuację z siedzeniem w głębokim rowie po wejściu w poślizg na zakręcie to taka sytuacja zapadnie mi w pamięć. A z takich wyjątkowych, ale przyjemniejszych to wyprawy  w góry i pokonywanie wąskich dróżek głównie po deszczu, zimą albo nocą. Poziom adrenaliny jest na najwyższym stopniu!!

Kiedy poczułaś, że zapach benzyny to właśnie to?
-Już jako dziecko czułam pociąg do motoryzacji, gdyż tata zabierał mnie na swoje wyjazdy służbowe autem lub motocyklem. Spodobała mi się taka forma przemieszczania, więc najszybciej jak tylko można było zrobiłam prawko i kupiłam swoje pierwsze autko Fiata 126 tzw Malucha :) A że mój mąż nie ma smykałki do motoryzacji zdana byłam i jestem na siebie, nauczyłam się naprawiać drobne usterki, zmieniać koła, płyny oraz pilnować i dbać o sprawność auta tak w lecie jak i w zimie. Auta terenowe wymagają szczególnego wglądu gdyż nie sprawdzą się w ciężkim i trudnym terenie.

Opowiedz coś więcej o swojej pasji
-Tak jak wspomniałam od najmłodszych lat miałam do czynienia z motoryzacją a kiedy rodzice posyłali mnie na kolonie i obozy zaszczepili mi miłość do podróżowania, co wiązało się w późniejszym czasie z pragnieniem posiadania własnego środka lokomocji i jeżdżenia tam gdzie będę chciała.Kiedy kupiłam pierwszy samochód zaczęły się podróże, doszły dzieci więc auta zmieniałam względnie potrzeb i tak coraz większe i coraz potężniejsze. Podróżując autem terenowym miałam możliwość podziwiania i zwiedzania miejsc trudno dostępnych dla człowieka jeżdżącego  autem osobowym. Kila razy brałam udział w rajdach terenowych organizowanych przez zaprzyjaźnione kluby 4x4 Węgorzewo czy Giżycko, rok 2014 i 2015 Integracja Offroad for women. Oprócz podróży w celach turystycznych uczestniczę w organizowaniu wypraw po Mazurach i Suwalszczyźnie, w których z przyjemnością biorę udział. Miłość do takiej formy spędzania wolnego czasu zaszczepiłam dzieciom. Oprócz auta posiadam crossa którym na zmianę z synem jeżdżę w teren, czasami jadę autem a on motocyklem i nie da się opisać w kilku słowach co się wtedy czuje!!

Co myślisz na temat kobiet kierowców?
-Kobiety... hmm temat trudny ale do ogarnięcia w dzisiejszych czasach. Jeżdże ponad 25 lat i z perspektywy czasu widzę pozytywne zmiany w opiniowaniu umiejętności poruszania się autem przez płeć piękną. Coraz więcej kobiet nie boi się siadać za kierownicę aut potężnych kiedyś zarezerwowanych tylko dla mężczyzn i dają sobie doskonale radę :)

Co powiedziałabyś dziewczynom, które stoją na rozdrożu samochodowej pasji, które chciałyby mieć wyjątkowe auto, a boją się zaryzykować. Obawy pewnie mogą być różne...
-Nigdy nie jest za późno żeby spełnić swoje marzenia, żeby iść drogą którą chcemy, osiągnięcie celu jest długie i trudne ale warto!! Dziewczyny róbcie to co kochacie, nie ma lepszego sposobu na stres, kłopoty czy niepowodzenia bez względu na wiek.  Nie bójcie się zmian, one kształtują nasz charakter! " ŚWIAT JEST MÓJ, WIĘC NIECH DAJE MI TO CZEGO CHCĘ... TO DOBRA PORA BY WZIĄĆ W RĘCE ŻYCIE"

Pozdrowić i podziękować chciałabym mojemu mężowi Januszowi oraz dzieciom, którzy dzielnie wspierają mnie w realizowaniu pasji i spełnianiu marzeń, na których zawsze mogę liczyć. Chciałaby również podziękować kolegom z różnych klubów 4x4 ,którym nie przeszkadza kobieta za kółkiem prowadząca wyprawę, udzielająca rad i strofująca kiedy wymaga tego sytuacja. Pozdrawiam wszystkich ludzi z pasją, nie bójcie się realizować to co lubicie.

Oprac. Lena Opala

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.