Oceń ten artykuł
(0 głosów)
środa, 22 grudzień 2021 08:11

Na co zwrócić uwagę kupując bieliznę termoaktywną na motor?

Dla wielu motocyklistów podróżowanie latem, kiedy na zewnątrz panują wysokie temperatury, jest prawdziwą drogą przez mękę. Czy jednak to samo można powiedzieć o osobach poruszających się motocyklem zimą? Zdecydowanie tak, ale tylko wtedy, kiedy kierowca lub pasażer nie ma odpowiedniej bielizny termoaktywnej. Wszelkiego rodzaju bielizna termoaktywna motocyklowa to niezbędny element wyposażenia szafy każdego szanującego się miłośnika dwóch kółek. Sprawdź, jaka jest najlepsza bielizna motocyklowa dopasowana do pory roku!

Koszulka termoaktywna - niezbędny element garderoby każdego motocyklisty!

Wysokiej klasy koszulka motocyklowa termoaktywna to produkt, którego nie może zabraknąć w szafie żadnego motocyklisty. Jakie skutki ma założenie koszulki termoaktywnej pod kurtkę motocyklową?

Tego typu bielizna pozwala przede wszystkim na skuteczne odprowadzanie potu z powierzchni skóry, dzięki czemu ta pozostaje sucha, a kierowca przez całą podróż nie odczuwa dyskomfortu. Co ciekawe, dobrze dobrana koszulka termoaktywna powinna idealnie przylegać do powierzchni ciała, dzięki czemu też utrzymywana jest jego odpowiednia temperatura.

Czy jednak bielizna termoaktywna w postaci koszulki ma też zastosowanie zimą? Zdecydowanie tak! Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury, koszulka termoaktywna chroni kierowcę motocykla przed wyziębieniem, zatrzymując ciepłe powietrze jak najbliżej powierzchni ciała.

Jak kupić idealną bieliznę termoaktywną motocyklową?

Idealna koszulka termoaktywna motocyklowa, a nawet cała bielizna termoaktywna motocyklowa powinna być przede wszystkim:

  • Idealnie przylegająca do ciała;
  • Wykonana z elastycznego i oddychającego materiału.

To dwa podstawowe aspekty, o których warto pamiętać, wybierając koszulkę termoaktywną na motocykl i nie tylko. Kiedy idealnie dobierzesz bieliznę, którą założysz pod kombinezon lub kurtkę żadna podróż motocyklem nie będzie Ci straszna - niezależnie czy będzie to lato, czy zima.

Ile kosztuje dobrej klasy koszulka termoaktywna, a ile komplet?

Koszt zakupu koszulki termoaktywnej na motor to wydatek około kilkudziesięciu złotych za najtańsze modele dostępne na rynku. Kiedy jednak szukasz bielizny na motocykl dla profesjonalistów możesz wybrać produkty takich marek, jak: Alpinestars, Rebelhorn lub Dainese. W tym przypadku jednak przygotuj się na nieco wyższe ceny sięgające nawet kilkuset złotych za koszulkę termoaktywną lub cały komplet termoaktywnej bielizny.

Nie szukaj jednak nadmiernych oszczędności, gdyż zbyt niska cena produktu wiąże się najczęściej z wykorzystaniem gorszej jakości materiałów. Jak wiadomo, dobra koszulka termoaktywna motocyklowa spełni swoje zadanie tylko wtedy, kiedy będzie stworzona z oddychającego i elastycznego materiału odprowadzającego pot i regulującego temperaturę ciała podczas podróży.

Artykuł sponsorowany

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.