Oceń ten artykuł
(0 głosów)
środa, 08 maj 2024 14:04

Rusza czwarta edycja projektu Honda Adventure Roads

  • Honda Adventure Roads 2024 wystartuje 10 maja w Agadirze w Maroku
  • Wyjątkowe wrażenia czekają na uczestników jadących na motocyklach Honda Africa Twin
  • 2800 km przez oszałamiające krajobrazy, niezapomniane drogi i wymagające odcinki pustynne
  • 30 uczestnikom towarzyszyć będą zawodnicy HRC startujący w Rajdzie Dakar
  • Honda Adventure Roads będzie można obserwować na Instagramie
  • Kolejne edycje Honda Adventure Roads planowane są na lata 2025 i 2026 na dwóch różnych kontynentach

Czwarta edycja projektu Honda Adventure Roads rozpocznie się 10 maja w atlantyckim porcie Agadir, a 30 zawodników z 11 krajów będzie doskonalić swoje umiejętności jazdy na motocyklu podczas wyjątkowej afrykańskiej przygody. Trasa będzie prowadzić od wybrzeża do wybrzeża przez marokański krajobraz, a kulminacją podróży – dziewięć dni później – będzie śródziemnomorskie miasto Nador.

Uczestnicy Hondy Adventure Roads po raz kolejny pojadą na pokładzie flagowego motocykla Adventure - CRF1100L Africa Twin. Trwałość, wyważenie i wytrzymałość tej maszyny sprawiają, że jest idealnym kompanem do pokonania tego niesamowitego wyzwania na dystansie 2800 km. „Afryki” wyposażone będą w opony Metzeler Karoo 4 oraz akcesoria z oryginalnej oferty Hondy, a także pochodzące od wybranych partnerów, takich jak Endurisatan, Barkbusters i Alpinestars.

Trasa Honda Adventure Roads będzie prowadzić z Agadiru na wschód, w kierunku wydm Erg Chebbi w Gara Medouar, poprzez góry Atlas i ekscytujący Kanion Dades, a następnie kierować się na północ. Oprócz oszałamiającego terenu, usianego historycznymi przełęczami górskimi i testującymi wytrzymałość odcinkami wydm, jeźdźcy poznają kulturę marokańską i muzykę Gnaoua podczas tradycyjnych biwaków pod rozgwieżdżonym afrykańskim niebem.

Do uczestników Honda Adventure Roads dołączą członkowie zwycięskiego zespołu w Rajdzie Dakar – HRC Monster Energy Honda. Podzielą się oni doświadczeniami i fachową wiedzą, potrzebną, by stawić czoła wszystkiemu, co Maroko ma do zaoferowania.

Honda Adventure Roads bedzie można śledzić na specjalnym, regularnie aktualizowanym kanale https://www.instagram.com/hondaadventureroads/

 

Historia projektu Honda Adventure Roads rozpoczęła się w 2017 roku i będzie kontynuowana w latach 2025 i 2026 na dwóch różnych kontynentach. Pierwsza edycja Honda Adventure Roads była imponującą, trwającą 8 dni i liczącą 3500 km podróżą z Oslo do Nordkapp – najbardziej wysuniętego na północ punktu Europy – na pokładzie CRF1000L Africa Twin. W 2019 r. w ciągu 12 dni jeźdźcy przemierzyli motocyklami Africa Twin 3700 km wśród najpiękniejszych krajobrazów Republiki Południowej Afryki. Kolejna edycja tego wyjątkowego wydarzenia odbyła się na Islandii w lipcu 2022 r., a 30 uczestników musiało stawić czoła ośnieżonym górom, przeprawom przez lodowate rzeki i najsurowszym jak dotąd warunkom pogodowym.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.