Oceń ten artykuł
(1 Głos)
poniedziałek, 04 styczeń 2016 10:53

Na co zwrócić uwagę wybierając spodnie motocyklowe?

Rzecz równie ważna co kurtka, chociaż często bagatelizowana i zastępowana zwykłymi jeansami. Niejednokrotnie też szortami w te gorętsze dni. Czy naprawdę warto?<
Nie chodzi tu jedynie o kontuzje czy poważne uszkodzenia ciała w przypadku spotkania się z nawierzchnią. Zbytnio optymistyczne podejście do jazdy w krótkich spodenkach może też skutkować późniejszymi dolegliwościami stawów. Z tego powodu warto się zabezpieczyć. 
Odmian i modeli spodni motocyklowych jest równie dużo co i kurtek, więc po kolei.

Spodnie skórzane- odpowiednio twardy i wytrzymały materiał do poruszania się motocyklem klasy Sport. Jazda po mieście czy zabawa na obwodnicy, jak najbardziej. Skóra odpowiednio potraktowana jest najlepszym z materiałów wykorzystywanym przy produkcji odzieży motocyklowej, zabezpieczy nas przed utratą skóry podczas ślizgu po asfalcie jednak nie jest zbyt przewiewna a jadąc ślimaczym tempem, przeciskając się w korku, jej tendencja do nagrzewania się może dać się we znaki. Oczywiście wychodząc klientowi naprzód, wielu producentów oferuje wersje perforowane swoich produktów. Pomysł jak najbardziej dobry, jazda w mieści znów jednak rządzi się swoimi zasadami- w korku powiew wiatru niespecjalnie nam pomoże. Jeśli decydujemy się na spodnie tego rodzaju warto byłoby zainteresować się naprawdę bogatą ofertą odzieży Dainese. Oczywiście w ich ofercie znajdziemy również pasujące kurtki lub też kompletne zestawy. 

Spodnie tekstylne- Odzież dla bardziej wymagających. Dedykowane raczej do pokonywania dłuższych tras ze względu na komfort noszenia i pewne łaściwości materiału. Zwykły miękki materiał jest na pewno wygodniejszy od grubej skóry. Poza wygodą, tego typu spodnie oferują bogaty asortyment wszelkiego rodzaju podpinek. Dzięki temu stają się odzieżą bardziej wszechstronną choć mniej bezpieczną. Podpinki możemy podzielić na termiczne (gore-tex)- zachowujące temperaturę naszego ciała na odpowiednim poziomie. Windstoppery- zatrzymujące wiatr, oraz podpinki nieprzemakalne (D-dry). Wszystkie one mają swoje zalety, jednak trzeba mieć na uwadze, że tego rodzaju spodnie również nie są najlepszym wyborem na gorące lato. Materiał oraz podszewki przystosowane są jednak do noszenia w dni chłodniejsze. Z tego rodzaju spodni, godne polecenia na pewno będą produkty Rukka lub Rev'it - http://mcsonline.pl/meskie-revit-spodnie-convert-standard-xs,c198,p7640,pl.html

Na koniec pozostają spodnie typowo miejskie i z myślą o mieście projektowane.

Są to jeansy. Wydawałoby się, że zwykłe spodnie, jednak skrywają iście motocyklowy charakter.

Oczywiście jak na odzież motocyklową przystało, w większości modeli obszerne kieszenie są zaopatrzone w suwaki, dzięki temu nie zgubimy niczego po drodze. Jęans chociaż grubszy niż zazwyczaj jest wystarczająco przewiewny aby nie ugotować nas na postoju, poza tym wygląda na tyle klasycznie, że po wymontowaniu osprzętu można spokojnie poruszać się w nich na co dzień. Materiał na kolanach jest zazwyczaj wzmocniony i grubszy osłaniając nasze stawy kolanowe przed zimnym wiatrem. W wielu modelach możemy spotkać się również z możliwością montażu podpinki, chociaż jest to raczej wyjątek niż reguła.Każde takie spodnie ( zresztą jak i wszystkie spodnie motocyklowe) posiadają wewnętrzne kieszonki na protektory. Producent jeśli nie wyposaża spodni od razu, posiada bogatą ofertę dedykowanych akcesoriów. Zawsze też można dobrać zamienniki innych firm, specjalizujących się w produkcji protektorów właśnie ( chociażby Forcefield). Spodnie tego typu oferują tacy producenci jak Knox czy Mottowear.

artykuł sponsorowany