Oceń ten artykuł
(1 Głos)
wtorek, 18 sierpień 2020 12:34

Różowa "bestia" na podium. Brawo, Karolina Pilarczyk!

Tytuł może nieco wprowadzać w błąd, bo przecież "bestia" walczyła na torze, a "piękna" stanęła na podium! Tak czy siak nam to połączenie się podoba, a Karoli kibicujemy od lat. Znów pokazała, że kobiety też potrafią. Barwo!

 
karo
Po raz kolejny Karolina tworzy historię i udowadnia, że kobiety mogą rywalizować w motorsporcie na równi z mężczyznami i to w najwyższych klasach! W miniony weekend jako pierwsza kobieta stanęła ponownie na podium w najwyższej klasie Masters podczas zawodów driftingowych Drift Open w Koszalinie! Sukces jest tym większy, że Karolina była po raz pierwszy na tym torze, który uchodzi za bardzo wymagający i weryfikujący umiejętności kierowcy. Jednocześnie dużym wyzwaniem był ogromny upał, który doprowadził do kilku zasłabnięć wśród zawodników oraz poważnych awarii samochodów. W takich warunkach Karolina jeździła świetnie! Ustawienia samochodu wykonane przez szefa zespołu Mariusza Dziurleja i wykorzystanie bardzo dobrych podzespołów m.in. zawieszenia i opon sprawiły iżsamochód uzyskał trakcję dzięki której Karolina może konkurować nawet z dwa razy mocniejszymi autami! Dzięki temu wygrała walkę podczas kwalifikacji awansując do Top16 (jest to nowa formuła w Drift Open, gdzie kwalifikacje nie odbywają się już jako przejazdy indywidualne, ale jako walki), a następnie pokonała w zawodach wielu świetnych i doświadczonych zawodników z dwa razy mocniejszymi samochodami stając ostatecznie na drugim miejscu podium! walki były bardzo emocjonujące! sędziowie już na briefiengach mówili , że w klasie Masters poziom jest tak wyrównany, że każdy może wygrać. Jednak to pojedynki Karoliny wzbudzały największe emocje publiczności, która licznie przybyła by obserwować zmagania fantastycznych polskich drifterów – oczywiście wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
Zespół Karoliny nie ma czasu na odpoczynek – musi przejrzeć auto i przygotować je na kolejne zawody, które są już w najbliższy weekend 21-22.08 w Kielcach - 3. runda Driftingowych Mistrzostw Polski.
 
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.