Oceń ten artykuł
(2 głosów)
czwartek, 24 wrzesień 2020 12:20

Harley-Davidson ustanawia rekord prędkości pojazdów elektrycznych. Za kierownicą kobieta!

 4 września motocykl Harley-Davidson LiveWire ustanowił na torze wyścigów równoległych nowe rekordy czasowe i prędkości maksymalnej dla seryjnie produkowanych motocykli elektrycznych. Angelle Sampey, trzykrotna mistrzyni świata w kategorii Pro Stock Motorcycle, startująca w zespole Harley-Davidson Screamin' Eagle™/Vance & Hines, zamieniła swoją wyścigową maszynę Harley-Davidson FXDR™ Pro Stock na motocykl LiveWire, aby zdobyć rekord świata na dystansie jednej czwartej i jednej ósmej mili. W najlepszym przejeździe dystans jednej ósmej mili pokonała w czasie 7,017 sekundy a jedną czwartą mili w zaledwie 11,156 sekundy z prędkością 110,35 mph (177,59 km/h). Maksymalna prędkość motocykla 2020 LiveWire jest fabrycznie ograniczona do 110 mph. 

Nowe rekordy zostały ustanowione podczas jazd pokazowych w Denso Spark Plugs w trakcie rundy mistrzostw USA NHRA na torze Lucas Oil Raceway w Indianapolis. To kolejny krok w dążeniu firmy Harley-Davidson do zdobycia pozycji lidera w elektryfikacji motocykli. - Wiecie co jest niesamowite? - powiedziała Sampey. - To był pierwszy raz, kiedy jechałam LiveWire. Nie mogłam się doczekać, żeby pojechać nim na torze. LiveWire jest tak łatwy w prowadzeniu. Po prostu obracasz manetkę i jedziesz, naprawdę jedziesz!

Sampey i jej koledzy z drużyny Harley-Davidson Screamin' Eagle/Vance & Hines, Andrew Hines i Ed Krawiec, uczestniczyli w kilku wyścigach równoległych na motocyklach LiveWire, przy czym to Sampey uzyskała najlepsze wyniki. Sampey jest kobietą, która uzyskała najwięcej zwycięstw w historii sportów motorowych, w tym trzykrotne mistrzostwo Pro Stock Motorcycle (2000-2002) i 43 zwycięstwa w zawodach Pro Stock Motorcycle.

Motocykl Harley-Davidson LiveWire to całkowicie nowy model z napędem w pełni elektrycznym, zaprojektowany tak, aby zapewniać niesamowite wrażenia z jazdy i osiągi dzięki wykorzystaniu nowych technologii oraz doskonałemu wyglądowi typowemu dla produktów Harley-Davidson. Motocykl LiveWire daje możliwość szybkiego przyspieszania natychmiast po obróceniu manetki, bez konieczności używania sprzęgła i zmiany biegów.

Jak udowodniła Sampey w Indianapolis, moment obrotowy dostarczany przez układ napędowy H-D Revelation™ zapewnia niesamowite przyspieszenie od momentu ruszenia; motocykl LiveWire przyspiesza od 0 do 60 mph (od 0 do 100 km/h) w czasie 3 sekund, a od 60 do 80 mph (od 100 do 129 km/h) w czasie 1,9 sekundy. Ponieważ maksymalny moment obrotowy jest zawsze dostępny, przyspieszenie przy każdej prędkości jest doskonałe. Zoptymalizowany środek ciężkości, sztywna rama aluminiowa i najwyższej jakości regulowane zawieszenia zapewniają dynamiczne prowadzenie motocykla LiveWire. Zasięg w cyklu miejskim to minimum 158 km (w trybie odzyskiwania energii do 235 km)*, co stanowi optymalne parametry do jazdy w mieście.

Elektryczny układ napędowy H-D Revelation™ wytwarza minimalne wibracje, bardzo mało ciepła i minimalny hałas, co zwiększa komfort jazdy i stwarza wyjątkowe wrażenia z jazdy, nawet podczas wyścigów równoległych.

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.