Oceń ten artykuł
(0 głosów)
piątek, 02 październik 2020 07:31

Doskonałe osiągi na drodze i torze. Dunlop SportSmart TT dla BMW M 1000 RR

BMW Motorrad zaprezentowało nowy motocykl M 1000 RR, który jest zarazem pierwszą maszyną w wersji ‘M’ tego producenta. Jest on oparty na motocyklu S 1000 RR i przeznaczony dla kierowców oczekujących ekstremalnych osiągów wyścigowych. Limitowana edycji BMW M 1000 RR BMW zostanie wyposażona w opony Dunlop SportSmart TT w wersji szosowo-torowej. Podobnie jak sam motocykl, opona SportSmart TT oferuje technologię podchodzącą z wyścigów, która równie dobrze sprawdza się na ulicy i torze.

W porównaniu ze standardowym supermotocyklem, M 1000 RR posiada dodatkowe, sprawdzone na zawodach elementy, takie jak owiewki z włókna węglowego i koła. Jest przystosowany do osiągania prędkości 212 km/h przy momencie obrotowym 14 500 obr/min.

Motocykl wyścigowy wymaga opony inspirowanej wyścigami. SportSmart TT jest wyposażony w tę samą technologię NTEC RT, co opony Dunlop, które zwyciężyły w wyścigu Isle of Man TT. Technologia ta obniża ciśnienie z tyłu podczas jazdy na torze, co zwiększa powierzchnię styku z nawierzchnią i maksymalizuje przyczepność. Unikalną cechą opon SportSmart TT jest bieżnik typu Speed Vent z charakterystycznymi rowkami, które otwierają się i zamykają, gdy opona się obraca. Daje to efekt przypominający kanał wentylacyjny, który poprawia odprowadzanie ciepła.

Miguel Morais, dyrektor ds. OEM Dunlop Moto w Europie, powiedział: „Jesteśmy dumni, że BMW zawarło z nami umowę na wyłączność na dostawę opon do pierwszego w historii motocykla w wersji 'M'. W ten sposób każda maszyna M 1000 RR będzie wyposażona w opony SportSmart TT, co podkreśli i zwróci uwagę na wysokie osiągi i technologię tych opon.”

Zwycięstwa w wyścigach i testach czasopism 

Dunlop ma wspaniałą historię sukcesów na torze z wyścigową wersją S 1000 RR. Zespół BMW Motorrad znajduje się w ścisłej czołówce Długodystansowych Mistrzostw Świata FIM, które zakończyły się na torze Estoril w ten weekend. W Mistrzostwach Superbike Francji, Kenny Foray zdominował w tym miesiącu wyścigi Ledenon jadąc BMW na oponach Dunlop. W konkurencjach drogowych Peter Hickman zaufał BMW i Dunlop i zwyciężył w wyścigu Isle of Man TT, Grand Prix Makao, a także ustanowił rekord okrążenia wyścigowego w Grand Prix Ulsteru.

Testerzy czasopism również oceniają SportSmart TT jako zwycięzcę. Brytyjska redakcja „Fast Bikes” uznała SportSmart TT za najlepsze opony do motocykli w „ślepym” teście torowym*. Ogumienie to otrzymała też wyróżnienie od niemieckiego magazynu „PS”** i tytuł „Najlepsza opona do jazdy”.

Luca Davide Andreoni, kierownik ds. marketingu Dunlop Moto w Europie, dodał: „Hypersportowa oferta Dunlop obejmuje opony dla każdego rodzaju motocykla. Od zorientowanych na szosę opon SportSmart Mk3 po zwycięskie opony GP Racer i GP Pro – Dunlop ma najbardziej wszechstronną ofertę hypersportową. Opona SportSmart TT sprawdza się zarówno na szosie, jak i na torze, oferując fantastyczną reaktywność i przyczepność na obu arenach. Dlatego jest to idealna opona dla tak zaawansowanych motocykli sportowych, jak BMW M 1000 RR.”

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.