Oceń ten artykuł
(4 głosów)
wtorek, 12 styczeń 2021 14:02

Ladies do wyścigów! [PATRONAT MEDIALNY]

W końcu! W tym sezonie kobiety wracają na tor wyścigowy. Od wielu lat brakuje płci pięknej w stawce wyścigowej, wszystko może zmienić się w tym sezonie!

A to dzięki pojawieniu się klasy Ladies w ramach Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Okręgu Poznańskiego. Wyścigi te będą odbywały się każdorazowo po zakończeniu każdej edycji treningów Speed Day. Dla kobiet przewidziano w tym sezonie trzy terminy wyścigowych spotkań. - Myślę, że na początek to optymalna ilość wyścigów- mówi Magdalena Molik, Speed Day. -Na naszym koncie mamy już dwie edycje kobiecego Speed Day-a i widzimy, że dziewczyny też chcą się ścigać, też potrzebują sportowych emocji, a najłatwiej zmobilizować im się we własnym, kobiecym gronie. Naszą odpowiedzią jest klasa w ramach Speed Day Trophy dedykowana tylko im. Ja nie mogę się doczekać, bo wiem że zainteresowanie Pań jest spore i bardzo trzymam kciuki, by ta inicjatywa przełożyła się na coraz większą skalę kobiecych inicjatyw na torach.

Klasa Ladies w ramach Speed Day Trophy zakłada łączenie wyścigu dla Pań każdej pojemności motocykli. Na koniec będzie jednak wyciągana klasyfikacja dla trzech pojemności: do 400 cc, do 900 cc i powyżej 900 cc. Już 27 kwietnia każda zainteresowana wyścigowym sezonem motocyklistka będzie mogła przystąpić do zdania licencji zawodniczej w ramach Speed Day School. Egzamin na licencję zawodniczą B polega na zdaniu części teoretycznej i wystartowaniu oraz ukończeniu wyścigu, który odbędzie się tego dnia.

Klasa Ladies w ramach Speed Day Trophy odbędzie się pod patronatem portalu Speed Ladies. Możecie więc liczyć na obszerne relacje z poszczególnych rund oraz prezentacje zawodniczek. Na treningi już można się zapisywać: https://speed-day.pl/events

Speed Day Trophy- klasa Ladies
I runda: 8 czerwca 2021
II runda: 3 sierpnia 2021

III runda: 3 września 2021


Zobacz wideo:

Media

https://www.youtube.com/watch?v=gcKTs22pgtI

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.