Oceń ten artykuł
(13 głosów)
poniedziałek, 12 czerwiec 2023 14:33

Wspomienie: Beata "BETI" Bieniek

Miał być długi weekend w Bieszczadach. Skończyło się tragedią. W piątek 9 czerwca prowadząc motocykl, tragicznie zginęła Beata “Beti” Bieniek. Przyjaciółka, motocyklistka, mama.

Wiele i wielu z Was znało bardzo dobrze Beti. Człowiek żywioł. Na pewno wielu z Was miało wspólne plany. Nie uda się ich zrealizować, Beti też nie pojedzie z nami w lipcu na tor. Ale zawsze będzie miała miejsce w naszej pamięci i sercach. Oto wspomnienie koleżanek Beti. Przeczytajcie i zatrzymajcie się na chwile. Na końcu publikujemy też informacje o zbiórce, która została zorganizowana dla córki Beti, która dwa lata wcześniej straciłą tatę, a teraz ukochaną mamę..

"Są osoby, które się pamięta i osoby, które pamięcią zostaną w sercu. Taka właśnie była dla mnie Beti. Cudowna osobowość. Kobieta i Mama, która na każdym kroku nam pokazywała, że można żyć pełnią życia, mimo przeciwności losu…że choćby było ciemno, to zawsze jest światło w tunelu. I dziś również wierzę, że to światło odnajdzie Lila, jej córeczka…" 
Monika Luna

"Znałyśmy się 10 lat. Dokładnie w 2013 roku powstała nasza lubelska motocyklowa grupa Motolejdis. Nie potrafimy się pogodzić z tą ogromną stratą. Beti wsiadała na motocykl, jechała na Hel i z powrotem. Mogła uszyć na maszynie dziesięć sukienek. Pojechać sama na tor, spakować motocykl na pakę Renaulta Espace. Zrobić tam na torze życiówkę, po czym wrócić do dziecka i obowiązków. Pracowita i zaradna, niczego się nie bała. Wulkan energii, tornado emocji…. Wszystkich zarażała swoim śmiechem. Będzie nam jej ogromnie brakowało. Teraz wiem, że nie da się spieszyć kochać ludzi. Kochamy ich. A oni i tak odchodzą… będzie zawsze w naszej pamięci….."
Lolka 

"Ja to nie umiem nawet sklecić jednego zdania pełna energii i niesamowicie żywiołowa dziewczyna, czerpała z życia pełnymi garściami, robiła to co kochała, a przy tym była cudowna mamą"
Paulina

"Beti, Człowiek orkiestra o milionie talentów. Człowiek który nie musiał nic mówić, wystarczy że był obok a świat stawał się bardziej kolorowy. Drugiej takiej nie znajdziemy na tej planecie. Osoba, która jak sobie cokolwiek postanowiła to nie było odwrotu. Ambitna, pracowita, empatyczna, pomocna, kochana i szalona. Życie nigdy Ciebie nie oszczędzało, a jednak zawsze znalazłaś pokłady ogromnej siły w sobie i dawałaś sobie ze wszystkim radę. Osoba bezinteresowna w każdym swym działaniu i pomocy drugiemu człowiekowi. Cudowna mama, cudowna koleżanka, po prostu super Człowiek. Ten świat bez Ciebie krejzolu nie będzie już taki sam"
Milka

"Myśląc o Beti, widzę dziewczynę która zawsze była uśmiechnięta, zawsze pozytywnie nastawiona do życia, czego się czepiła wypaliło. Pamiętam, jak wsadziła motocykl do auta, a my wszyscy w szoku, dokonywała niemal niemożliwych rzeczy. Blond Szaleniec. Co zaplanowała, działo się. Wszechstronnie uzdolniona, wszystkie pomysły dzielnie realizowała. Miała zawsze awaryjne plany, pomysły na życie, nigdy się nie poddawała to chyba mi najbardziej utkwiło. Mimo tak młodego wieku była bardzo dojrzałą, cudowną mamą Sama mogłam się od niej uczyć, miała w sobie tyle mocy tyle energii. Boże dlaczego?
Magda 

Link do zbiórki znadziecie klikając w poniższą grafikę lub bezposrednio w link: https://pomagam.pl/fd4b4b?fbclid=IwAR3Nmlx8bdTEx77RtSNoXwe3gpIIcbhQHWzW_BFmH95bscm0Bn6Sv-tai9o

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.