Oceń ten artykuł
(0 głosów)
piątek, 18 maj 2018 11:07

Dominika Orlik wraca na tory. Nie tylko w enduro!

Zawodniczka znana głównie ze startów w zmaganiach terenowych, przygotowała dla swoich fanów niezłą niespodziankę. Już jutro wystartuje w zawodach na torze asfaltowym. Jak Dominika poradzi sobie w wersji SM?

Dominika 333 Orlik dopiero co wróciła z Pucharu Polski Enduro w Kaliszu Pomorskim.- Po ośmiu miesiącach przerwy wróciłam do prawdziwego ścigania- cieszy się Dominika 333 Orlik. - Od razu zostałam rzucona na głęboką wodę  (w przenośni i dosłownie... bo ogromnej kałuży, albo raczej małego jeziorka na trasie 1 rundy Pucharu Polski nie zabrakło!).  Przyznać się też muszę, że jadąc do Kalisza Pomorskiego gór się nie spodziewałam! Ale, że życie lubi zaskakiwać, to ku moim oczom ukazały się ogromne, kręte podjazdy, a co za tym idzie, w tym przypadku raczej jedzie, również i ha rdcorowe zjazdy miedzy drzewami, pełne kamieni i korzeni. Dobrze, że założyłam nowe gogle Vue od Foxa, które mają ogromną szybkę, bo inaczej ciężko, by było ogarnąć je w całości wzrokiem. Najlepszym przykładem poziomu trudności było to, że w kilku klasach żaden zawodnik nie ukończył zawodów, a frekwencja piękniejszej strony enduro nie dopisała. Za to dopisała pogada,  miła atmosfera i świetna organizacja zawodów.Dopisała też moja forma o którą troszeszkę się obawiałam, ale z uśmiechem na twarzy melduję, że podołałam zadaniu i poszło mi lepiej niż się spodziewałam. Oczywiście było kilka niespodzianek, takich jak kąpiel w  kałuży, kilku bliższych kontaktów z ziemią w celu sprawdzenia jej twardości (sprawdziłam na własnej skórze, momentami była nawet bardzo twarda, a czasami tak miękka, że mój motocykl postanowił pozostać w niej na dłużej.  Ale właśnie za to kocham enduro: za wyzwanie, za niespodzianki, za kąpiele błotne, wycisk i uśmiech jaki maluje pod moim kaskiem!

Dominika wróciła z pucharem za 2 miejsce, a wczoraj odbyła już trening przed 1 rundą Pucharu Polski Pit Bike SM. Niespodzianką jest właśnie start zawodniczki w pełnym cyklu zawodów pit bike na asfalcie. Pierwsze zmagania już w najbliższą sobotę 19 maja na kartodromie w Bydgoszczy. Dominika wystartuje na motocyklu YCF 150 SMPuchar Polski Enduro
Kalisz Pomorski: 12-13 maja
Wałbrzych: 16-17 czerwca
Malechowo: 14-15 lipca
Romanówka: 5-26 sierpnia

Puchar Europy Enduro
-Kielce: 15-6 września

Red Bull 111 Megawatt
Bełchatów: 8-9 września

Puchar Polski Pit Bike SM
Bydgoszcz: 19 maja
Toruń: 3 czerwca
Koszalin: 8 lipca
Koszalin: 26 sierpnia
Toruń: 30 września

"Polski Dakar Mielno'' :
Mielno: 9-10 czerwca

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.