Oceń ten artykuł
(1 Głos)
środa, 20 marzec 2019 12:42

#RudaTestuje: Rękawice

Każda motocyklistka wie, że dobrze dobrane rękawice zapewniają komfort i pewność bezpiecznej jazdy. Wybieramy takie, które chronią dłonie przed otarciami i złamaniami, których nie można przecież uniknąć podczas upadku.


W obecnych czasach już nie jeździmy na jednośladach tylko w okresie wiosenno-letnim, dlatego producenci coraz bardziej dopieszczają swoich klientów i tworzą linie rękawic zimowych, jak i letnich. HELD  to wyjątkowa marka jeśli chodzi o jakość i zaawansowane technologie. Produkty te są perfekcyjnie skrojone i dopasowane, zapewniają komfort jazdy w każdych warunkach atmosferycznych.


Tym razem przyjrzałam się rękawicom HELDa dzięki uprzejmości dobresklepymotocyklowe.pl
Na pierwszy ogień idzie mój ulubiony model rękawic na lato - HELD DESERT II. Górna cześć rękawicy uszyta jest głównie z poliestru Mesh, dzięki któremu doskonale dostaje się do rękawicy powietrze, idealnie ją wentylując. Dolna część natomiast uszyta jest ze skóry kangurzej, która jest dwa razy bardziej wytrzymała niż przeciętna skóra bydlęca, co zapewnia nam większe bezpieczeństwo w przypadku upadku.


Dodatkowo skóra kangurza jest wyjątkowo miękka i bardzo cienka, dzięki temu jazda w upale jest komfortowa i mamy lepsze czucie manetki. W tym modelu producent zastosował SUPERFABRIC®, połączenie żywicy epoksydowej i poliestru, które jest wyjątkowo odporne na rozdarcia i przetarcia. Został nim wzmocniony twardy ochraniacz kostek oraz od wewnętrznej strony okolice nadgarstka, dzięki temu najbardziej newralgiczne miejsca na dłoni są zabezpieczone przed przetarciami.


Kolejny model który zwrócił moją uwagę spośród ok. 70 propozycji HELDa to rękawice sportowo-turystyczne HELD EVO THRUX II. Rękawice wykonane są z koziej skóry, a wewnętrzna cześć ze skóry kangurzej, co zapewnia większe bezpieczeństwo i komfort jazdy. Producent wyposażył je w twardy ochraniacz kostek, a przez otwory zamieszczone w nim dostaje się powietrze i wentyluje cała rękawicę. Na części wewnętrznej  przy „linii życia” mamy duży obszar z SUPERFABRIC, wytrzymałego materiału odpornego na ścieranie. Dzięki płaskim szwom oraz elastycznym skórzanym panelom na palcach rękawice są bardzo wygodne i elastyczne podczas ruchów na manetce, zarówno jadąc w trasie, jak i latając między autami po mieście.


Turystyczny model HELD SATU II to bardzo dobry przykład praktycznego połączenia skóry z materiałem tekstylnym. Górna część rękawicy uszyta jest z materiału NYSPAN z powłoką skórzaną, natomiast dolna część to miękka skóra koźlęca, która nie twardnieje w kontakcie z wodą podczas deszczowej podróży. Jak na dobre rękawice turystyczne przystało przed wiatrem i przemoknięciem chroni wodo- i wiatroodporna, oddychająca membrana GORE-TEX®. Producent na kciuku i palcu wskazującym wszył specjalną skórę, która umożliwia obsługę smartphonów, co jest przydatne w podróży, gdy szybko chcesz sprawdzić np. mapę.


Idealne dla dziewczyny na chopperze czy cruiserze będą skórzane HELD SEREENA. Wysokiej jakości kozia skóra jest odporna na pot i odbarwienia, ale najważniejsze to, że nie twardnieje podczas deszczu, więc po zmoknięciu nie blokuje ruchów. Rękawice są bardzo kobiece, skrojone dosłownie na moją miarę w rozmiarze 7,5. Dbając o bezpieczeństwo producent zamieścił na kostkach ochraniacze SAS- TEC, czyli protektor z termoplastycznego tworzywa. Wewnątrz wszyta jest podpinka termiczna OUTLAST, która pomaga regulować temperaturę w różnych warunkach pogodowych.
Cechą wspólną rękawic HELD jest wszycie w szef palca wskazującego lewej dłoni wycieraczki do wizjera. To jest mistrzostwo świata. W momencie, kiedy pada deszcz, możemy sobie przetrzeć szybę jak w aucie. Lubię to!
Dodatkowo, kupując rękawice HELD możecie zarejestrować je na dobresklepymotocyklowe.pl w bezpłatnym programie 5 lat gwarancji i Assistance, a nawet wygrać zwrot kasy! Więcej informacji: dobresklepymotocyklowe.pl/wygraj-zwrot-kasy


Polecam ja! – Monika Jastrzębska

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.