Oceń ten artykuł
(2 głosów)
piątek, 01 marzec 2019 07:48

Kask integralny HJC i70 okiem Rudej [wygryaj na Warsaw Motorcycle Show]

Jako fanka kasków systemowych marki HJC z wielką ciekawością postanowiłam sprawdzić co w trawie piszczy w najnowszych modelach tejże marki.

Mega szeroki wybór znalazłam w katalogu Dobrych Sklepów Motocyklowych: https://katalog.dobresklepymotocyklowe.pl/
Ilość ofert zaparła mi dech… po namyśle wybrałam kask integralny HJC i70. A co tam, czas na zmiany! Oczywiście różnorodność propozycji malowania mnie zachwyciła i tym razem wybrałam babskie kwiatuszki. Podkreślę, że w domu mam cztery kaski czarne jak smoła.

Bez zobowiązania do zakupu i płacenia on-line zamówiłam kask do najbliższego sklepu w sieci Dobrych Sklepów Motocyklowych. Na drugi dzień miło mi było odebrać telefon z informacją, że kask na mnie czeka. Wybór rozmiaru zdecydowanie trafiony - mój obwód głowy to 56 cm więc S było Ską.
Dziewczyny chyba nigdy w życiu nie miałam tak lekkiego kasku na głowie. Jak podaje producent skorupa została wykonana z zawansowanego poliwęglanu. Cokolwiek to oznacza daje komfort na wysokim poziomie. Przy mojej jeździe turystycznej jest to bardzo ważne gdy kilka godzin jedzie się w trasie, w upale lub w deszczu.
Nie jest to również przypadkowy kask – to następca kultowego modelu HJC IS-17. Oznacza to mniej więcej tyle, że producent tworząc i70 skupił się na tym, by ulepszyć w nim wszystkie punkty, na które użytkownicy zwracali uwagę podczas jazdy w IS-17. W porównaniu, w i70 znajdziemy więc lepszą w stosunku do poprzednika kompleksową wentylację, blendę prosto z najwyższego modelu turystycznego HJC RPHA-90 czy zupełnie od nowa zaprojektowaną szybę i jej zamknięcie.
Kolejna superlatywa dla tego modelu to szerokie pole widzenia. Wizjer Vision Plus został powiększony aż o 10 mm a co za nim idzie blenda również. No no…  jest różnica gdy porównuję do mojej starej HJC. Jak dla mnie blenda w kasku to podstawa, a gdy jeszcze jest odporna na zarysowania, doskonale blokuje promienie słoneczne oraz  łatwo się uruchamia dźwignią… towar marzenie! To wszystko ma HJC i70. W moim stary modelu suwaka do blendy ciągle gdzieś szukam palcami, natomiast w nowym modelu i70 jest na linii szczęki z lewej strony, co oczywiście daje większy komfort jazdy i prawa ręka nie jest angażowana w poszukiwania tylko robi to co ma robić, czyli gaz i do przodu!

Często w trasie po kilkunastu minutach mam na szybie wszystkie odmiany polskich owadów w liczbie miliona. Żadna z nas nie będzie miała kłopotu z demontażem szyby RapidFire i ponownym jej montażem. Klik i już. Bardzo przydaje się to gdy szybko chcemy umyć szybę na stacji benzynowej. W zestawie jest też Pinlock mocowany na wizjerze. Świetna sprawa podczas jazdy w deszczu. Szyba serio nie paruje dziewczyny!
Na temat wentylacji się nie wypowiem gdyż nie miałam okazy jej obecnie użyć. Producent zapewnia iż system wentylacji jest wydajny, a przepływ powietrza usuwa nadmiar wilgoci przy jednoczesnym zmniejszaniu temperatury. Czekam na wasze opinie w tej kwestii.

Antybakteryjna wyściółka SliverCool zachowuje długo świeżość. Jest też łatwa do odpięcia jeśli zechcemy ją uprać. I wiecie co odkryłam w kasku HJC i70? Specjalne kanały umożliwiające noszenie okularów. Już nie będzie odgnieceń w głowie i bólu uszu.
I na koniec mam dla Was niespodziankę! Już w najbliższy weekend 02-03.03 na Warsaw Morocycle Show w Nadarzynie będzie można wygrać właśnie ten model! Wystarczy wpaść do nas (Speed Ladies będzie na stoisku Świata Motocykli), wypełnić kupon i czekać na losowanie. Trzymam kciuki Dziewczyny!


Monika Ruda Jastrzębska


Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.