Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Fot. One Sport Fot. One Sport
środa, 17 czerwiec 2015 19:53

SEC: runda Mistrzostw Europy w Toruniu

Specjalnie przygotowana dla fanów żużla „Strefa Kibica”, bardzo atrakcyjne ceny biletów oraz twarda walka na torze o każdy punkt. To znak, że rusza Speedway European Championships! Najlepsi żużlowcy Europy w Toruniu zaczynają walkę o medale. To trzeba zobaczyć na własne oczy!

- To kolejna wielka impreza na Motoarenie, najnowocześniejszym stadionie żużlowym świata. Do Torunia przyjeżdżają najlepsi zawodnicy Europy, by przed naszymi znakomitymi kibicami walczyć o punkty i medale. Speedway European Championships to świetna promocja żużla, ale również naszego miasta – rozpoczął prezydent Miasta Torunia, Michał Zaleski.

- SEC to świetny projekt, w którym mam przyjemność startować od samego początku. Cykl cały czas się rozwija i z pewnością idzie w dobrym kierunku. Jest bardzo dobrze organizowany, żużlowcy chcą tu jeździć, ponieważ widzą duży profesjonalizm organizatorów. Niezwykle silna lista startowa powoduje, że kibice będą mieli na co popatrzeć, bo emocji z pewnością nie zabraknie – dodał najlepszy polski żużlowiec w historii, Tomasz Gollob.

Kasy biletowe zostaną otwarte w dniu turnieju już o 11.00. Będzie w nich można zakupić między innymi programy zawodów, które będą przepustką na otwarty trening, który rozpocznie się o godzinie 12.00. W trakcie treningu, około godziny 13.00 na parkingu przy strefie niebieskiej ruszy „Strefa Kibica”, w której na wszystkich fanów czekać będzie mnóstwo niespodzianek i  konkursów.

Zgromadzeni w „Strefie” fani będą mogli zebrać autografy od największych gwiazd sportu oraz zrobić sobie z nimi zdjęcia. Do dyspozycji będą między innymi: słynny pięściarz Dariusz Michalczewski, legenda polskiego żużla i jednocześnie stały uczestnik cyklu SEC, Tomasz Gollob oraz srebrny medalista olimpijski z Pekinu, Łukasz Pawłowski.

Oprócz sesji autografowych na kibiców czekać będą wyścigi PIT Bike, czyli małych, lekkich minicrossach ze sporymi możliwościami tuningowymi, nie wymagającymi udziału specjalistycznych serwisów. Pit Bike wyposażony jest w niezawodny silnik o bardzo prostej konstrukcji.

W międzyczasie na scenie organizowane będą różnego rodzaju konkursy, w których będzie można wygrać m.in. gadżety Speedway European Championships. Ale to nie wszystko!

Organizatorzy przygotowali również wiele atrakcji dla najmłodszych fanów speedwaya. Dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, puzzle i kręgle wielkości XXL oraz animacje sportowe przygotowane przez wicemistrzów Polski, laskarzy Pomorzanina Toruń.

Około godziny 17.00 otwarte zostaną bramy stadionu, a następnie przyjdzie czas na żużlowe emocje. Najlepsi żużlowcy Europy powalczą łokieć w łokieć o pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu!

Oficjalna lista startowa Speedway European Championships:
Emil Sajfutdinow #89
Peter Kildemand #25
Nicki Pedersen #3
Martin Vaculik #54
Janusz Kołodziej #27
Artem Laguta #222
Hans Andersen #34
Tomasz Jędrzejak #79
Piotr Protasiewicz #151
Vaclav Milik #13
Grigory Laguta #7
Przemysław Pawlicki #59
Tomasz Gollob #20
Martin Smolinski #84
Antonio Lindbaeck #85
Paweł Przedpełski (DK)

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.