Oceń ten artykuł
(1 Głos)
środa, 17 lipiec 2019 19:59

Motoserce. Daj się namówić!

W 2019 roku po raz jedenasty będzie organizowana przez Kongres Polskich Klubów Motocyklowych w całym kraju akcja zbiórki krwi, pod nazwą MOTOSERCE.

informacja prasowa


W dotychczasowych dziesięciu edycjach MOTOSERCA udało się w sumie pozyskać ponad 30050 litrów krwi. W trakcie czterech edycji, Motoserce Chełmży dołożyło do tego wyniku pozyskane ponad 100 litrów krwi.
MOTOSERCE to cykliczna ogólnopolska akcja zbiórki krwi. Naszą działalnością chcemy zwrócić uwagę na problem braku krwi w polskich szpitalach i bankach krwi. Dodatkowo akcja ma na celu przyczynić się do zmniejszenia liczby osób poszkodowanych w trakcie wypadków drogowych. W tym celu podczas akcji zajmujemy się edukacją bezpiecznej jazdy na drogach oraz edukacją w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Akcja MOTOSERCE organizowana jest przez motocyklistów zrzeszonych przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych (ponad 140 klubów i ponad 5 tys. motocyklistów). Głównymi partnerami są Polski Czerwony Krzyż i
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Co roku, odbywa się finał akcji w ponad 80 miastach w całej Polsce. Ma charakter jednodniowego pikniku, podczas którego odbywają się koncerty na dużej scenie, pokazy ratownictwa drogowego i bezpiecznej jazdy,
wystawy motocykli, a także parada motocyklowa oraz liczne konkursy dla najmłodszych i tych trochę starszych. Tak duża liczba atrakcji przyciąga w tą jedną z pierwszych wiosennych sobót całe rodziny, a także miłośników motoryzacji i muzyki (około 15 tys. ludzi). Dzięki takiej formule udaje się zrealizować cele naszej akcji. W ciągu dziesięciu edycji zostało zebranych ponad 30 000 litrów krwi.

4 kwietnia 2009 roku odbyła się pierwsza edycja MOTOSERCA. Do akcji włączyło się 60 klubów motocyklowych w 50 miastach – ponad 2 tys. motocyklistów pracowało dla wspólnej sprawy. Zebrano wtedy 1331 litrów
krwi, czego nikt wcześniej nie dokonał.

Motoserce Chełmża
20 lipca 2019

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.