Oceń ten artykuł
(0 głosów)
poniedziałek, 10 sierpień 2020 12:04

Coraz więcej kobiet w stawce.W sobotę Puchar Polski Pit Bike SM [PATRONAT]

Już trzeci sezon jedziemy z Pucharem Polski Pit Bike SM. Ale to co cieszy nas najbardziej to otwarcie tej dyscypliny w kierunku Pań!

Asia Miller, Sylwia Dzik, Dominika 333 Orlik, czy Monika "Katanka" Jaworska to nazwiska już bardzo dobrze kojarzone z wyścigami minimotocykli na pit bike. Oczywiście sama lista Pań startujących w zawodach jest znacznie dłuższa, a na starcie Pucharu Polski Pit Bike SM niejednokrotnie stawało już kilkanaście Pań podczas jednej rundy. Walka w klasie Pit Ladies zawsze jest emocjonująca do samego końca, a ten sezon może nas zaskoczyć wyjątkowo. Miejsca na podium na pewno ustąpi “czarny koń” zmagań stawki. Zeszłoroczna zwyciężczyni klasy oraz zawodniczka, która wygrała rundę rozgrzewkową w Toruniu 31 lipca, nie pojawi

się w Starym Kisielinie. -Ten sezon jest dość zwariowany. Pit Bike skradły moje serce, podobnie jak wersja rozgrywek na asfalcie. Dla mnie jazda na torach kartingowych jest znacznie prostsza niż ta w terenie. Niestety opóźnienia w startach, spowodowały, że zawody się nam pokrywają. Startuje sezon pit bike oraz motocrossu. Mam nadzieję, że jeszcze mnie zobaczyć w tym sezonie na zawodach pit bike, ale nie będzie to tym razem- mówi z żalem Joanna Miller.

Za to na torze wielki powrót odnotuje Sylwia “Dzikuska” Dzik. Po rocznej przerwie- rok temu udało się jej tylko wystartować podczas rundy w Radomiu, wraca do stawi i nie zamierza odpuszczać. -Bardzo się cieszę, potwierdzam planuję powrót już na pierwszej rundzie, tradycyjnie zostaję z marką MRF, a więcej? Zobaczymy. Plan jest- mówi tajemniczo Dzikuska.

Co na to Oliwia Wojcieska- zeszłoroczne Objawienie Roku, czy Magdalena Stankiewicz? Obie Panie stały na podium w Toruniu 10 dni temu. Również podczas tych zawodów- które były preludium sezonu 2020, pojawiło się kilka nowych twarzy. Same nie możemy doczekać się ile Pań finalnie stanie na starcie.

Ale zanim się o tym przekonamy jeszcze jedna dobra wiadomość. W tym roku pojawia się nowa klasa: Pit Girls. To grupa dla dziewczynek, które są za młode, by wystartować w Pit Ladies. Zawodniczki w wieku 8-12 lat będą ścigały się u boku równolatków z klasy Stock 90. Frekwencja Pit Girls również zapowiada się imponująco. W stawce są dwie dziewczynki jadące w naszych barwach: Zuzia Lewandowska vel Zwykła Dziewczynka i Julia “Taddy” Jantarska.

Zawody odbędą się 15 sierpnia 2020 na torze Wallrav Race Center w Starym Kisielinie koło Zielonej Góry.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.