Oceń ten artykuł
(3 głosów)
piątek, 10 styczeń 2020 20:38

WOŚP w motoryzacyjnym stylu! Odjazd z piskiem opon już w niedzielę!


Podczas 28-go finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie zabraknie największych gwiazd polskiego motorsportu, pragnących wesprzeć szczytny cel akcji charytatywnej. W tym roku pieniądze zbierane są na zakup nowoczesnych urządzeń dla ratowania życia dzieci oraz wsparcie dziedzin medycyny takich jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia i neurochirurgia.

W całej Polsce fani dwóch i czterech kółek zbierają się aby połączyć swoją pasję z chęcią niesienia pomocy dzieciom. Jakie motoorkiesty z piskiem wystartują w niedzielę, 12 stycznia?

Warszawa - Autodrom Bemowo, ul. Powstańców Śląskich 127, Start o godzinie 12:00
MotoOrkiestra na Warszawskim Bemowie jest uznawana za największą charytatywną imprezę motoryzacyjną pośród tych organizowanych dla WOŚP. Teren Automobilklubu Polski jest znany głównie z Rajdu Barbórka, gdzie Bemowo stanowi jeden z najbardziej widowiskowych odcinków specjalnych. Impreza WOŚP na Bemowie startuje o godzinie 12:00. Organizatorzy przewidzieli między innymi: licytacje przejazdów samochodami rajdowymi, wyścigowymi oraz driftowymi, licytacje voucherów, gadżetów oraz wartościowych pamiątek podarowanych przez partnerów akcji WOŚP. Wśród najlepszych polskich kierowców wspierających akcję charytatywną nie zabraknie płci pięknej: w licytacji można wygrać przejazd z Karoliną Pilarczyk – wielokrotną zwyciężczynią rund europejskiej ligi driftu Queen of Europe. Taka okazja nie zdarza się często a emocje, która zafunduje wam Karolina są warte każdych pieniędzy – szczególnie tych przeznaczanych na szczytny cel! Oprócz Karoliny, szeregi kierowców zasili Beata Borowicz- zawodniczka Mistrzostw Polski Rallycross Oponeo.  W zeszłym roku na Bemowie udało się zebrać 293 tysiące złotych i liczymy, że nasze dziewczyny pomogą pobić ten rekord! Podczas licytacji można również wygrać przejazd na prawym fotelu Kajetana Kajetanowicza (Wicemistrza Świata WRC2), Miko Marczyka (rajdowego samochodowego Mistrza Polski 2019), legendarnego kierowcy rajdowego Krzysztofa Hołowczyca i wielu, wielu innych.
 
Kraków – Centrum Handlowe M1, Start o godzinie 11:00
Impreza w Krakowie to pomysł Stowarzyszenia Motocyklistów Grupa Południe, który postanowili wesprzeć akcję WOŚPu pod chwytliwym hasłem ‘’Ostra Jazda w środku zimy’’. Przewidziano mnóstwo atrakcji, nie tylko na ziemi ale także na niebie! Podczas zbiórki będziemy mogli podziwiać wyczyny motocyklistów, kierowców rajdowych, quadowców, drifterów i paralotniarzy. Głównym przedmiotem aukcji charytatywnej jest samochód elektryczny Fiat 500, wystawiony przez Grzegorza Olchawskiego – kierowcy rajdowego startującego w FIA Historycznych Rajdowych Mistrzostwach Europy w barwach zespołu GO+ Cars. Oprócz Fiata 500 można też wylicytować przejazd z Olchawskim jego kultowym Audi Quattro S1. W 1982 roku za kierownicą tego właśnie samochodu Michele Mouton – francuska zawodniczka rajdów samochodowych – jako pierwsza kobieta stanęła na najwyższym stopniu podium w Rajdzie San Remo i została Wicemistrzynią Świata WRC. Wiele lat później Michele została również wybrana Przewodniczącą Komisji Kobiecych Sportów Motorowych FIA. Jeżeli więc będziecie w niedzielę w Krakowie, koniecznie licytujcie przejazd Audi Quattro S1 i wspierajcie WOŚP! A jeżeli dalej się wahacie, poniżej znajdziecie przedsmak tego, co was czaka jeżeli wygracie (SOUND ON!!!):
https://www.facebook.com/GOPlusCars/videos/1245277798989550/
 
Siedlce – Tor MX Czerniejew, Start o godzinie 11:00.
W Siedlcach czeka na was licytacja przejazdu z kierowcą Hołowczyc Racing Team samochodem klasy WRC, czyli World Rally Championship – najwyższej kategorii rywalizacji w samochodach rajdowych. Dodatkowo można wygrać przejazdy quadami, samochodami terenowymi 4x4 lub oglądać profesjonalne pokazy Motocross Enduro SRC. Dla zainteresowanych, w dniu imprezy będzie kursował autobus przewożący na tor do Czerniejewa z Placu Sikorskiego, aby ułatwić wam dostanie się na miejsce.

Unislaw, kujawsko-pomorskie, sala sportowa, start 15:00
Tradycyjnie społeczność pit bike włącza się w organizację finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Unisław, czyli tam gdzie znajduje się nasza kolebka- tor Głażewo.
W niedzielę parada pit bike przejedzie ulicami miejscowości. Wszyscy posiadacze pit bike (ale także fani większych dwóch kółek) proszeni są o stawienie się na parkingu pod salą gimnastyczną o 14:40, gdzie rozpocznie się formowanie szyków, a o 15:00 start parady. Później do samej 19:00 będzie można korzystać z przejażdżek dla dzieci na sali i innych atrakcji przygotowanych przez klub i społeczność toru Głażewo. Podczas “Światełka do Nieba” o 19:00 w unisławski parku, rozbłysną oświetlone pit bike. Rozstrzygniemy konkurs na najpiękniej oświetlony pojazd.
https://www.facebook.com/events/1230380113817417/

Tekst: Aleksandra Gierla

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.