Oceń ten artykuł
(11 głosów)
fot. Ula Łukianiuk fot. Ula Łukianiuk
poniedziałek, 25 maj 2015 18:21

Dzień mamy na dwóch kółkach

Motomausie po raz kolejny uczciły święto mam w wyjątkowy sposób. Było babsko i motocyklowo. 

W sobotę 23.05 na terenie FORTu  ul.Modlińska odbył się III Rodzinny Piknik Motomamusie.Mimo deszczowej aury pogodowej każdy kto przybył spędzić miło popołudnie nie był zawiedzony. Dzięki wszystkim Gościom oraz samym Organizatorom zrobiło się ciepło i miło.

Głównym celem działalności Motomamusiek jest pomoc niesiona Antosiowi. Chłopiec jest chory na mózgowe porażenie dziecięce. Przez wszystkie miesiące zbierane są nakrętki plastikowe, których 1 kg daje 1 zł przeznaczoną na rehabilitację chłopca. Podczas pikniku śliczne wolontariuszki również zbierały nakrętki i nagradzały specjalnie przygotowanymi naklejkami „patrz w lusterka-Motomamusie są wszędzie”.

Całą imprezę otworzyły dwa przejazdy: autobusem londyńskim dla dzieciaczków i chętnych opiekunów oraz parada motocyklowa ulicami Białołęki. W tym drugim wzięli udział wszyscy chętni, posiadający motocykle tego dnia: mamuśki, kobiety oraz wielu panów. A dziewczyny w różowych spódniczkach wyglądały fantastycznie.

Motomamusie oraz partnerzy przygotowali wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Wszystko przygotowane tak, że nawet padający deszcz nie przeszkadzał w zabawach. Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursach i łamigłówkach, na wielu stanowiskach czekały kolorowanki, puzzle czy Panie które malowały buźki. Odbył się pokaz taneczny dziewczynek z Egurrola Dance Studio oraz pokaz szkolenia z udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasz podziw wzbudziły dzieciaczki pokazujące swoje umiejętności na specjalnie przygotowanym torze przeszkód.

Dorosłych również tego dnia czekały niespodzianki. Wśród wszystkich uczestników Pikniku zostały rozlosowane upominki, a po godz 17:00 odbył się pokaz przepięknych, kobiecych kombinezonów motocyklowych marki GForce Spot. Oczywiście muzycznie również było ciekawie. Przez cały czas na terenie Fortu rozbrzmiewała taneczna muzyka a wieczorem wystąpiły ze swoim repertuarem na żywo: Tadeusz Nalepa Tribute oraz Zespół Lorien.

Kochane Motomamusie! Było super! Kto nie był, niech żałuje! Do zobaczenia za rok!

Monika Jastrzębska
Galeria: Ula Łukianiuk/ Monika Jastrzębska

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.