Oceń ten artykuł
(3 głosów)
piątek, 10 marzec 2023 14:23

Kasownik błędów – samodzielne kasowanie błędów w aucie

Świecące się kontrolki na desce rozdzielczej auta informują o tym, że w aucie coś działa nie tak. Jeśli zapalone kontrolki nie są efektem chwilowych zakłóceń, należy koniecznie zareagować. Wtedy potrzebne jest szybkie skasowanie błędów. Przydatne urządzenie w tej kwestii, które jest łatwo dostępne, to kasownik błędów. 

Gdy na tablicy rozdzielczej zaświeci się któraś z kontrolek, potrzebna jest konkretna reakcja. A to dlatego, że gdy pomimo tych znaków ostrzegawczych będziemy jeździć z daną usterką, może to doprowadzić nawet do unieruchomienia auta. To z kolei pociąga za sobą często wysokie koszty naprawy pojazdu. W wypadku pojawienia się błędów nie musimy od razu jechać do warsztatu, kasownik błędów umożliwia szybkie ich wyeliminowanie. 

Kasownik usterek – emulator DPF – co to jest

Kasownik błędów to niewielkie urządzenie, które pomaga kasować kody błędów w samochodzie. Takie kompaktowe urządzenie można mieć zawsze przy sobie, co może uratować nas w nagłych wypadkach. Co jeszcze charakteryzuje kasownik błędów? Między innymi kasownik błędów programowany jest pod daną markę, jak na przykład kasownik błędów Volvo lub może być uniwersalny. Kasownik usuwa ograniczenie mocy, służy także do tego, by wykryć problemy z układem oddechowym auta, np. zapchanie filtra cząstek stałych czy też o awarii skrzyni biegów. Emulator DPF pozwala również zidentyfikować problemy z silnikiem. Kasowniki błędów i emulatory DPF stają się więc sprawdzonymi narzędziami w rozwiązywaniu problemów z samochodem. 

 

Dla kogo kasownik usterek – jak używać

Użycie urządzeń takich jak kasownik błędów Volvo czy innych kasowników, jest bardzo proste. Dadzą sobie z nimi radę nawet osoby, które na co dzień nie są za pan brat z motoryzacją. Jak zatem używać kasownika błędów? Wykrywanie błędów z użyciem kasownika musi się odbywać tylko przy włączonym zapłonie (bez pracy silnika). Gdy już to nastąpi, należy kasownik błędów podłączyć do gniazda ODB. Wtedy pozostaje czekać, jak zapali się kontrolka sygnalizacyjna. Gdy to nastąpi, wystarczy po prostu wyjąć urządzenie i wyłączyć zapłon auta. Należy chwilę odczekać i ponownie zapłon włączyć. Po takiej operacji błędy powinny zniknąć. Taki podręczny kasownik błędów świetnie więc zastępuje komputery stosowane w warsztatach samochodowych.

Kasownik błędów czy emulator DPF stosowany w samochodach ciężarowych pomogą w szybki sposób uporać się z błędami. Jeśli mają Państwo zamiar zaopatrzyć się w te urządzenia, warto skorzystać z fachowego i sprawdzonego źródła.

 Artykuł sponsorowany

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.