Oceń ten artykuł
(3 głosów)
sobota, 04 wrzesień 2021 19:41

Wielki sukces kobiecego ścigania na Torze Poznań

Łącznie 18 zawodniczek znalazło się na listach startowych Speed Day Trophy w klasie Ladies. Nowy cykl okazał się strzałem w dziesiątkę.

Po wielu latach, gdy w stawkach wyścigowych w naszym kraju na próżno było szukać kobiecych nazwisk, w końcu potężna zmiana. Zainicjowana w tym roku kobieca klasa w pucharze Speed Day-a, nie tylko przyciągnęła sporą armię kobiet na motocyklach, ale stała się także motywacją do wspólnych treningów, których w tym sezonie było naprawdę sporo.

Łącznie w sezonie odbyły się trzy rundy 8 czerwca, 3 sierpnia i 3 września. Wszystkie na torze w Poznaniu. Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Okręgu Poznańskiego – Speed Day Trophy odbywają się pod egidą Polskiego Związku Motorowego. W wyścigach może brać udział każdy, zarówno amator jak i posiadacz licencji B (wyścigi torowe) PZM. Dzięki odpowiedniemu podziałowi na klasy, każdy ma szansę zdobyć cenne doświadczenie, przeżyć emocje związane ze współzawodnictwem.

W pucharze kobiecym podział obowiązywał na 4 klasy: 250cc, 300cc, 600cc i 1000cc. Podczas finałowej rundy formułę rozszerzono również o treningi, także dla początkujących motocyklistek. Mamy nadzieję, że to już przedsmak przyszłorocznego ścigania!


Speed Day Trophy Ladies

SDT 250

 1. Patrycja Kapka
 2. Katarzyna Polańska 

 

SDT 300

 1. Dorota Przybyła 
 2. Patrycja Sowa
 3. Agnieszka Kucięba
 4. Katarzyna Polańska
 5. Iwona Zaręba

 

SDT 600

 1. Anna Gawrysiak 
 2. Anna Sobotka
 3. Joanna Animucka
 4. Magdalena Stankiewicz
 5. Katarzyna Wesołowska
 6. Katarzyna Odo

SDT 1000

 1. Aleksandra Kulińska
 2. Anna Bąk
 3. Ilona Chacińska
 4. Anna Kolasińska
 5. Ewa Wojciechowska 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.