Oceń ten artykuł
(4 głosów)
wtorek, 21 czerwiec 2022 19:36

Najlepsze zawodniczki Pit Bike Off-Road! One są nadzieją polskiego motorsportu [PATRONAT]

W weekend na torze motocrossowym w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Polski Pit Bike Off-Road. To pierwsze wydarzenie tej rangi, poznaliśmy więc pierwszych w historii off-roadowych pit bike mistrzów, ale także mistrzynie. 

W dyscyplinie pit bike mogą startować nawet 8-letnie dziewczynki, mają swoją klasyfikację Pit Girls. Te bardziej doświadczone i trochę starsze - od 12 roku życia rywalizują w klasie Pit Ladies. Podczas Mistrzostw Polski Pit Bike, gdzie ścigają się najlepsi zawodnicy minimotocykli w Polsce, do rywalizacji stanęło aż 11 Pań! Walka była zacięta, bo przez dwa dni dziewczyny musiały zmierzyć się, aż trzy razy! W niedzielę poznaliśmy nazwiska zwyciężczyń. Mistrzynią Polski została Wiktoria, Kurkowska, wicemistrzynią Oliwia Barczyńska,  a II wicemistrzynią Martyna Merchel. 

-Przygoda z pit bike zaczęła się przez mojego brata z którym jeździłam na treningi, coraz ardziej się zaczęło mi to podobać aż w końcu dostałam swój własny motocykl. Trenuje juz półtorej roku i na ten moment mniej więcej 1-2 razy w tygodniu. Raczej nie wpływa to za bardzo na moje życie codzienne wszystko da się ze sobą pogodzić. Zdecydowanie jest to mój sezon- podkreśla Wiktoria Kurkowska. - Przepracowałam całą zimę na PUK Arenie pod okiem Karola Kruszyńskiego. Oczywiście jeszcze jest kilka rund przed nami na które się również przygotowuje, lecz jak narazie do tej pory rudny oraz Mistrzostwa Polski skończyłam na najwyższym stopniu podium. Czułam niesamowite szczęście wiedziałam to są najważniejsze zawody w tym roku i wiedziałam ze chce je wygrać. Mój plan został wykonany w 100% i wiem ze nikogo nie zawiodłam.


Druga w najważniejszym rankingu znalazła się Oliwia Barczyńska. -Pierwsze Mistrzostwa Polski Pit Bike Off-Road podsumuję bardzo dobrze. Było mnóstwo wrażeń, ostra rywalizacja oraz łzy szczęścia. Nadal nie wierzę, że udało mi się zdobyć tytuł wicemistrzyni Polski w klasie kobiet. Byłam w ogromnym szoku, ponieważ wcale się tego nie spodziewałam. Celowałam raczej w II wicemistrzynie, ale pozory czasem mylą wyszło jeszcze lepiej niż miejsce, które było moim celem do zdobycia - zdradza nam Oliwia Barczyńska.

Ostatni stopień na podium przypadł zawodniczz Koszalina, Martynie Merchel.  -Z jednej strony czułam radość, że po tak wielu przygodach podczas zawodów udało mi się stanąć na podium, jednak z drugiej strony czuje smutek i żal, że przez usterkę motocykla nie dałam rady dobrze pojechać jednego z wyścigu, który z początku prowadziłam. Moim zdaniem były to najlepiej zorganizowane zawody. Tor był bardzo dobrze przygotowany - systematycznie polewany, równany. Wszystko szło sprawnie, zgodnie z harmonogramem. Czas umilała muzyka. Wysoki standard sanitariatów sprzyjał komfortowi zawodników a myjki od KT 24 zadbały o nasze motocykle.  Generalnie zawody odbyły się profesjonalnie na bardzo wysokim poziomie. 
Żaneta LipińskaKlasyfikacja Pit Ladies
Mistrzostwa Polski Pit Bike Off-Road

1. Wiktoria Kurkowska
2. Oliwia Barczyńska
3. Martyna Merchel
4. Zuzanna Prusak
5. Katarzyna Pawłowska
6. Nikola Wend
7. Anna Oleśniewicz
8.
Lena Mikołajczyk   
9 .Laura Mucha
10.
Dominika Krzyżańska   
11.
Nikola Maciejewska

 Motocrossowa odmiana wyścigów Pit Bike rozwija się bardzo prężnie na przestrzeni ostatnich lat. Po dwóch sezonach Pucharu Polski, nadszedł czas na kolejny poziom rozgrywek. W weekend 28-29 czerwca 2022 zorganizowane zostały po raz pierwszy w historii Mistrzostwa Polski Pit Bike Off-Road. Na tym szczeblu startu mogą zgłaszać się tylko licencjonowani zawodnicy, a amatorzy jadą bez walki o tytuły. Do prestiżowych zmagań przystąpiło 101 zawodników, a 29 dzieci wzięło udział w jazdach pokazowych. To daje łączną liczbę 130 uczestników Mistrzostw Polski Pit Bike Off-Road.

Zawodnicy Pit Bike Off-Road po wrażeniach związanych z mistrzostwami, wracają do walki w Pucharze Polski Pit Bike Off-Road. 31 lipca odbędzie się trzecia runda Pucharu Polski Pit Bike Off-Road, tym razem w Wierzchucinie Królewskim. Kolejne mistrzostwa za rok.

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.