Oceń ten artykuł
(3 głosów)
piątek, 21 kwiecień 2023 12:32

Pod patronatem Speed Ladies: Ewa Schada Borzyszkowska #13, motocross

Przedstawiamy Wam nową w sezonie zawodniczkę, o której będzie u nas nieco głośniej! Ewa Schada Borzyszkowska, z numerem #13 staruje w zmaganiach na motocrossie. 

Jestem jedną z was - dziewczyną w świecie motoryzacji.  Od 3 lat jestem zawodniczką Człuchowskiego Auto-Moto-Klubu i od tego momentu ścigam się w motocrossie. 

Moja miłość do motoryzacji zaczęła się od rajdów samochodów terenowych, na które jako dziecko jeździłam wraz z moim tatą. Motocykle zafascynowały mnie w szkole podstawowej, gdy koledzy z klasy często poruszali ich temat. Zapragnęłam jeździć, odkryłam, że istnieje taka dyscyplina sportu jak motocross i odkryłam również jedną z was w internecie, Dominikę Orlik, która pokazała, że kobiety też istnieją w tym ,,męskim” świecie.. Niedługo potem pojechałam, jako kibic na Mistrzostwa Polski MX do pobliskiego Człuchowa i od tego czasu ciche marzenie uczestniczenia po drugiej stronie, jako zawodniczka nie dała mi już nigdy spokoju…

Mając 14 lat kupiłam za uzbierane pieniądze pierwszy motocykl. Była to Yamaha DT50. Moje jeżdżenie polegało na zabawie i od samego początku wszystkie koszty pokrywałam sama gdyż rodzice nie popierali mojego wyboru. Gdy skończyłam 18 lat zapragnęłam czegoś więcej i wtedy zaczęły się hobbystyczne zawody Cross Country i treningi mx. Bardzo szybko wpadłam w motocrossowe uzależnienie i teraz jeżdżę na ile tylko czas mi na to pozwala. 

Nie mam szczególnych sukcesów, jednak udało mi się kilka razy stanąć na podium w Mistrzostwach Stref Polski oraz zeszły sezon udało się skończyć na 9 miejscu w klasyfikacji sezonu w Mistrzostwach Polski MX.

Ten sezon rozpoczęłam bardzo niespodziewanie, na Mistrzostwach Pomorza Zachodniego CC w Pile zdobywając 3 miejsce w klasie JUNIOR oraz w ostatnią niedzielę również zdobyłam 3 miejsce na I rundzie Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej.

Na co dzień jestem studentką na AMW w Gdyni oraz pracuje z rodzicami przy prowadzeniu Agroturystyki. Z zamiłowania jestem fotografem i mam słabość do ładnych zdjęć.

Według mnie Speed Ladies pokazuje prawdziwą kobiecą siłę, udowadniając, że kobiety mogą wszystko, nawet w świecie który uznawany jest za męski. Chciałabym razem z wami pokazywać tą siłę i przekonywać kolejne dziewczyny do tego, że w Nas kobietach jest siła!

Ewa Schada Borzyszkowska #13
Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.