Oceń ten artykuł
(4 głosów)
czwartek, 24 wrzesień 2020 12:08

Nasza zawodniczka z sukcesami na torze! Zuzia Lewandowska

Dopiero co wywalczyła III miejsce w Mistrzostwach Polski Pit Bike SM, a już ten rezultat powtórzyła podczas II rundy Pucharu Polski Pit Bike SM. Kto? Zuzia Lewandowska aka Zwykła Dziewczynka, zawodniczka jeżdżąca pod patronatem Speed Ladies.

Od kilku lat Ci kibicuje i nazywam Niezwykłą Dziewczynką ! W pierwszych w historii Mistrzostwach Polski Pit Bike zdobyłaś 2.wicemistrza klasy Pit Girls. Zuziu jak się czujesz z tym tytułem, bo walka była ostra? 

-Po wygraniu zawodów i ustanowieniu najlepszego czasu okrążenia podczas rundy rozgrzewkowej liczyłam na lepszy wynik.  Jednak czuję się świetnie wiedząc, że jestem 2. wicemistrzem Polski , bo to naprawde było trudne zadanie w warunkach pogodowych jakie panowały.

Przez cały weekend pogoda płatała figle. Sobota cała w deszczu, niedziela za to słoneczna. Byłaś przygotowana na wszystkie utrudnienia czy jednak jakaś lekcja na przyszłość?
-Bardzo lubię jeździć w deszczu na treningach gdy wywrotki nie mają znaczenia. To był mój pierwszy deszczowy wyścig . Adrenalina się wtedy co najmniej podwaja i jest walka o to, by  się nie wywrócić oraz nie stracić pozycji. Nauczyłam się że muszę jednak więcej ryzykować.

Od czterech lat ciężko trenujesz. Jesteś najszybszą dziesięciolatką na motocyklu. Jakie były początki motocyklowej pasji?
-Moja pasja zaczęła się w wypożyczalni w głażewie i jazd pokazowych. Później gdy skończyłam 8 lat zrobiłam licencję i zaczęłam ściganie w Pucharze Polski. W sezonach 2018 i 2019 byłam najwyżej sklasyfikowaną dziewczynką w klasie stock 90.

A jakie zdanie mają koledzy i koleżanki na Twoje moto zainteresowanie? Znajdujesz czas na spotkania z rówieśnikami i "dziewczęce" zabawy?
-Większość koleżanek woli dziewczęce zabawy, ale mam kilku kolegów którzy bardzo mi kibicują i chętnie słuchają o mojej pasji.

Zuzia, wiele osób może się od Ciebie uczyć, a dyscyplina PitBike bardzo się rozwija. Jakie dasz wskazówki młodym riderom, którzy chcą zacząć przygodę z PitBike?
-Nie zrażać się na początku, pozytywnie myśleć i bardzo dużo trenować.

Plany na przyszłość...
-
Jak najszybciej rozpocząć treningi na większym picie i wygrywać w klasie Pit Ladies.

Rozm. Monika Jastrzębska RUDAKorzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.