Oceń ten artykuł
(1 Głos)
wtorek, 18 październik 2022 16:02

Testowaliśmy trójkołowce Can-Am! I co? Sprawdźcie naszą opinię.


Trójkołowce to wciąż nowe zjawisko na naszych drogach. Postanowiłyśmy sprawdzić czy pozytywne. Do testu zaproszona została Dominika Orlik, Joanna Siwiki i Joanna Miller. Na co dzień nie tylko kierowcy, ale także zawodniczki różnych dyscyplin.

Ryker i Spyder
Do dyspozycji miałyśmy dwa flagowe modele marki Can-Am. Najpierw zrobiłyśmy małą rozgrzewkę na placu, żeby sprawdzić co i jak. Przede wszystkim wsiadając na nowy sprzęt zawsze warto sprawdzić przyspieszenie, działanie hamulców czy też skręt pojazdu. Szczególnie kiedy z dwóch lub czterech kółek przesiadasz się na trzy.

Alternatywa
Od początku zaczęłyśmy zastanawiać się nad przeznaczeniem trójkołowców. Dla kogo skierowałybyśmy tę grupę pojazdów. Odpowiedzi przyszły nam dość szybko i w miarę łatwo. Can-Amy to po pierwsze mega wygląd. Już na początku dnia testowego wiedziałyśmy, że design zdecydowanie przyciąga uwagę - przypadkowe osoby robiły sobie z nami … auć, no właśnie nie z nami, a z Can-Am’em zdjęcia. Jeżeli dostaniemy kiedyś angaż na asystentki Batmana, to tylko dzięki niemu! Jeżeli lubisz się rzucać w oczy na pewno nie przejedziesz obojętnie. Ważna sprawa to fakt, że trójkołowce Can-Am rejestrowane są, jak skutery, co oznacza że nie musisz mieć prawa jazdy kat. A, wystarczy B. I tu dochodzimy do puenty  - zdecydowanie nadają się dla osób początkujących. Jeżeli szukasz np. alternatywy do motocykla to może być naprawdę ciekawe rozwiązanie. Na pewno poczujesz emocje jednośladu, posiadając stabilność auta. Takie dwa w jednym, a właściwie trzeba by powiedzieć że to coś pośredniego. Czyli jeżeli zastanawialiście się kiedyś czy można np. połączyć “wiatr we włosach” z praktyczną wygodą, oto odpowiedź. Schowki, bagażniki, kufry, możesz spersonalizować taki pojazd i chociażby wykorzystywać w drodze do pracy czy na zakupy. Plusem jest także pełna automatyzacja, obsługa Can-Ama jest bardzo prosta i intuicyjna.

Jakość
Can-Am to pojazdy produkowane w Kanadzie. Za stworzeniem marki stoją amerykański inżynier Gary Robinson i Jeff Smith, mistrz świata w motocrossie. Trójkołowce Can-Am zostały wyposażone w bardzo dobre - znane Wam pewnie z gokartów silniki Rotax. 600 luc 900cc w przypadku Rykera i 1330cc i aż 115 KM w przypadku Spydera. Automatyczna skrzynia biegów typu „twist-and-go” oraz system stabilizacji pojazdu to kolejne atuty.

Więcej zobaczycie w filmie.
Więcej w tej kategorii: « Yamaha R7, czyli spotkanie z legendą

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.