Oceń ten artykuł
(1 Głos)
poniedziałek, 07 maj 2018 07:45

Nowa Toyota Yaris. Z pasji do jazdy

Może powinnam zacząć od ultranowoczesnych systemów bezpieczeństwa, dobrego silnika i bogatego wyposażenia. Ale zacznę od tego co według mnie, zmieniło się w nowej Yaris najbardziej. Myślę tu o nowoczesnej stylizacji i komforcie. Nowa Yaris naprawdę ma się czym pochwalić.

Dlaczego? Bo zazwyczaj niewielkie miejskie auto kojarzy nam się z czymś co jest przede wszystkim ekonomiczne. Podstawowa wersja, ma mało palić i mieścić się na parkingu. Otóż Toyota Yaris kładzie cień na takie myślenie. Wersja Selection, którą otrzymaliśmy do testów od toruńskiego dilera marki: Toyota Bednarski, wykracza daleko poza ten stereotyp. Spokojnie można powiedzieć, że auto o ile wpisuje się w trend miejskiego, jest zdecydowanie miejskim luksusem. I myślę tu zarówno o komfortowo wykończonym wnętrzu, jak i dynamicznej sylwetce auta.

Miejski zawadiaka
Teraz kilka słów o sercu tego najpopularniejszego auta Toyoty. Nasza Yaris Selection Passion pod maską skrywa silnik benzynowy 1.5 i niebanalne 111 koni mechanicznych. W tym miejscu warto dodać, że w tym segmencie jest to jedyne auto dostępne w Europie w trzech typach napędu: hybryda, benzyna lub diesel. Wcześniej czytałam, że w modelu hybrydowym projektanci skupili się na jeszcze cichszej jeździe, szczególnie podczas przyspieszania. No i myślę sobie, że wersja konwencjonalna raczej w tym aspekcie dużo nie odbiega, silnik pracuje naprawdę cicho.

Bezpieczeństwo oparte na systemach
Toyota Safety Sense. To filozofia marki skupiona na nowoczesnych systemach czynnego bezpieczeństwa dostępnych w standardzie już od najtańszej wersji Life kosztującej 42900 zł.
Co zawiera pakiet? Jako pierwszy na pulpicie rzuci nam się w oczy układ RSA, który rozpoznaje znaki drogowe i informuje nas m.in. o dozwolonej maksymalnej prędkości. To co jednak najważniejsze dla naszego bezpieczeństwa to PCS-układu wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia i LDA- układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu. To co wpłynie na komfort naszej jazdy, szczególnie w dłuższych trasach to AHB, czyli układ automatycznych świateł drogowych.

Komfort jazdy
Wszystkie parametry to ważna sprawa. Ale mimo wszystko najważniejsze jest to , jak auto zachowuje się w czasie jazdy. Nowy Yaris to wciąż przede wszystkim niewielkie, zwinne auto. Idealne zarówno, jako pojazd miejski, często jako drugi w rodzinie, ale także stworzony dla młodych ludzi. Auto płynnie się prowadzi, również na bocznych drogach: dziury, frezowany asfalt, nierówności, samochód poradził sobie wyśmienicie, oczywiście bez żadnego uszczerbku. Jak większość Toyot wyposażone jest w precyzyjną kamerę cofania. To o czym warto wspomnieć to bardzo dobra widoczność. Każda możliwa powierzchnia została wyposażona w szybę, to znacznie ułatwia obserwowanie drogi. Uwagę poza zgrabną sylwetką przykuwa również wysokiej jakości lakier oraz „odcięcie” dachu kolorem czarnym. Zabieg ten nie tylko dodaje nowoczesności, ale i optycznie dodaje szyku naszej Toyocie.
Czy warto wybrać nową Toyotę Yaris? Uważam, że jest to optymalne rozwiązanie skalkulowane na dobrą cenę, miejskiego auta i nowoczesne systemy. Komfort i klasa zupełnie gratis. W segmencie aut miejskich, zdecydowanie mój faworyt!

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.