Oceń ten artykuł
(1 Głos)
czwartek, 06 czerwiec 2019 07:01

Kask motocyklowy. Jaki powinien być?

Lekki, wygodny, cichy a przede wszystkim bezpieczny! Taki musi być kask motocyklowy, który jest najważniejszą częścią garderoby motocyklisty. Wybór kasku wymaga od nas chwili zastanowienia, nie polecam kupować pierwszego lepszego z półki bo podoba nam się malowanie, a gdy tylko niefortunnie przytrafi się zderzenie z ziemią, roztrzaskuje się na kawałki uszkadzając naszą głowę. Czasem warto odłożyć przez kilka miesięcy kaskę i kupić produkt wyższej klasy, który uchroni przed niebezpieczeństwem.


Głowa podczas wypadku powinna być chroniona najbardziej ze wszystkich części ciała, dlatego producenci na całym świecie ulepszają i poddają kolejnym testom kaski motocyklowe aby zapewnić bezpieczeństwo, wytrzymałość i komfort na najwyższym poziomie. Od lat kaski firmy ARAI uznawane są za najbezpieczniejsze na świecie, marce tej ufają nie tylko zawodnicy motorsportu czy zawodowi motocykliści ale również zwykli użytkownicy jednośladów.


Co sprawia, że marka ARAI jest tak rozpoznawalna i szanowana? Myślę, że na pierwszym miejscu serce, które jest wkładane w tworzenie produktu. Nie wszyscy wiedzą, że każdy kask jest robiony ręcznie przez ok. 18 godzin! Skorupa jest formowana ręcznie przez konstruktora w specjalnej formie, a wycięcie otworu pod wizjer i wyrównanie dolnej części kasku wykonane jest laserem dla większej precyzyjności. Dzięki temu kask jest idealnie dopasowany do głowy, a każdy element staje się wyjątkowy. W czasach, gdy większość otaczających nas przedmiotów składanych jest na „taśmie", taka ręczna produkcja i wysoka dbałość o szczegóły robi wrażenie na niejednej osobie. Kolejnym smaczkiem jest idea R75 SHAPE, czyli najdoskonalszy, gładki, opływowy i bardzo wytrzymały kształt skorupy kasku. Dzięki niej kask w razie wypadku łatwiej prześlizguje się po napotkanej przeszkodzie chroniąc maksymalnie głowę, a nie zatrzymuje się na niej, skręcając kręgi szyjne motocyklisty.
Przedstawię Wam trzy modele ARAI i ciekawa jestem też waszej opinii na ich temat. A może macie swoje faworyty z grupy ARAI?


Chaser-X  to kask stworzony z myślą o jeździe sportowo-turystycznej, idealny także do codziennych dojazdów do pracy czy na spotkania z przyjaciółmi. Bardzo wygodny i świetnie wentylowany. Korzysta z najbardziej zaawansowanych technologii, m.in. cenionego systemu mocowania wizjera VAS, co pozwala szybko wymienić szybkę. Skorupa wewnętrzna wykonana jest z materiału EPS, pianki o różnej gęstości aby maksymalnie pochłonąć siłę uderzenia. Cena od 2499 zł


Renegade-V  to kask motocyklowy, który powstał we współpracy z Harleyem-Davidsonem na japońskim rynku, z myślą o miłośnikach nakedów i jak ja – cruiserów/chopperów. Kask wyróżnia charakterystyczna budowa jego przedniej części, która przypomina profil zawodnika rugby. Atestowaną skorupę wykonano z niezwykle wytrzymałego materiału SFL (Super Fibre Laminate), jednego z najlepszych pod względem wytrzymałości rodzaju włókien szklanych. System FFS (Free Flow System) umożliwia przepływ powietrza pod kaskiem, zmniejsza szum wiatru i super odprowadza gorące powietrze. Cena od 2699 zł


Kask motocyklowy RX-7V  to następca legendarnego, uznanego za najbezpieczniejszy na świecie, sportowego kasku RX-7 GP. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zapewnia jeszcze wyższy poziom ochrony. Skorupa tego cacka wykonana jest nakładanych na siebie kilku warstw super włókien szklanych wzmacnianych specjalną siatką. Dodatkowe wzmocnienie PB na czole kasku (Peripheral Belt – specjalna taśma z super mocnych włókien szklanych) poprawia o 40% odporność na uderzenia. Pod podbródkiem jest wysuwany spoiler, który  zapobiega podwiewaniu powietrza do kasku. Wizjer  z wkładką Anti-Fog Pinlock Max Vision wykonany jest z materiału odpornego na zarysowania i odkształcenia. Idealne chłodzenie zapewnia regulowana, wielokanałowa wentylacja górna. Cena od 3699 zł


Wszystkie te modele posiadają najbezpieczniejsze  zapięcie DD, czyli dwa stalowe kółka i przewleczony przez nie pasek . Nie ma możliwości żeby się poluzowało, żeby było niedopięte. We wszystkich sportach motorowych wykorzystywane jest  zapięcie tego typu.
Wielu producentów kasków motocyklowych przygotowuje specjalne modele dla profesjonalistów. W firmie ARAI wychodzi się z założenia, że Twoja głowa jest równie cenna, co głowa zawodnika dlatego każdy kask jest produkowany w ten sam sposób – nie ma różnicy między tym używanym przez zawodnika a kaskiem dostępnym na półce sklepu dla normalnego użytkownika dwóch kółek. Każdy z nas może mieć to cudo! Największy wybór znajdziecie na www.dobresklepymotocyklowe.pl


Polecam ja – Monika Jastrzębska

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.